Uzņēmumu mentorēšanas programma

Digitālās transformācijas laboratorija

Kāpēc pieteikties?

Veicini uzņēmumu izpratni par digitālu produktu un pakalpojumu stratēģiskas izstrādes un ieviešanas praktiskiem principiem, kā arī digitālu rīku pielietojamību procesu labākai pārredzamībai un novērtējumam.
Sadarbībā ar biznesa un digitālo tehnoloģiju attīstības mentoriem veido, pierādi un izstrādā jaunus digitālus produktus un pakalpojumus uzņēmumos
Sagatavojies citu Latvijas Digitālā akseleratora piedāvāto digitalās transformācijas atbalsta pakalpojumu (digitālas stratēģijas izstrāde, testēšana, eksperimentēšana, pilotēšana, ieviešana, efektīva vadība, utt.) saņemšanai.

Kas aicināti pieteikties?

Meklētājs

Mazie un vidējie uzņēmumi, kuriem ir skaidrs stratēģiskais izaicinājums un iespējamā risinājuma fokuss, bet nav skaidrības par pašu digitālā risinājuma ideju

Testētājs 

Mazie un vidējie uzņēmumi, kuriem ir skaidra iespējamā risinājuma ideja, bet trūkst pierādījumu tās vēlamībai, iespējamībai un dzīvotspējai

Ieviesējs

Mazie un vidējie uzņēmumi, kuriem jau ir pierādījumi par jaunā risinājuma potenciālu, bet ir nepieciešamas zināšanas un atbalsts tā izstrādē, ieviešanā, uzturēšanā, uzraudzībā un komercializēšanā

Programmas apraksts

  • Digitālās transformācijas laboratorijas laikā uzņēmumiem tiks piedāvātas četras lekcijas / darbnīcas  (katra 3 stundu ilga) par to digitālo projektu attīstības fāzei svarīgām tēmām, kā arī 16 individuālas mentorēšanas sesijas (katra ilgumā līdz 1 stundai).
  • Katra uzņēmuma iesaiste programmā ilgst 8-9 nedēļas ar (vidēji) 2-3 kontaktaktivitātēm (darbnīca un mentorēšanas sesijas) ik nedēļu. Uzņēmumiem, neskaitot šīs kontaktaktivitātes, programmas laikā ir jābūt gataviem veltīt vēl vismaz 6 stundas savas komandas darbam pie jaunā produkta / pakalpojuma veidošanas un tā efektīvas ieviešanas.
  • Katra uzņēmuma Digitālās transformācijas laboratorijas komandā ieteicamais dalībnieku skaits ir 2 līdz 5. Komandās vajadzētu iekļaut par jaunu produktu un pakalpojumu izstrādi un ieviešanu atbildīgās personas (produktu, projektu vadītāji), kā arī personas, kas pieņem lēmumus par jaunu produktu ieviešanu.

Mentori

Darja Odorovska

Vada un konsultē jaunuzņēmumus, MVU un korporācijas IT, dizaina, mārketinga un pilna cikla produktu izstrādē un projektu pārvaldībā. Ir grāds biznesa organizāciju vadībā un gandrīz 10 gadu praktiska pieredze projektu un komandu vadībā, specializācijā ar Lean Agile-SAFe metodēm.  Sniedz konsultācijas uzņēmumiem sakarā ar projektu vadību un Lean Agile-SAFe pieietojamību, kā arī, procesu efektivitātes uzlabojumiem. Veido digitālās transformācijas stratēģijas, to ieviešanas, adaptācijas un uzturēšanas plānus pamatojoties uz uzņēmuma individuālajām vajadzībām. Veido un pasniedz Lean Agile-SAFe projektu vadības, procesu efektivitātes un digitalās transformācijas vadības izglītības programmas.

LinkedIn

Ernests Štāls

Viens no Latvijas jaunuzņēmumu vides veidotājiem un kustības aizsācējiem. Pašlaik aktīvi attīsta investoru un jaunuzņēmumu datubāzi Starwatcher.io un darbojas arī kā investors Somijā bāzētajā riska kapitāla uzņēmumā Superhero Capital.

LinkedIn  

Guntis Čoders

Bijis starp Forbes 30under30 Latvijā laureātiem, ar daudzveidīgu pieredzi, kas aptver jaunuzņēmumu attīstīšanu, biznesa inkubatora vadīšanu, jaunuzņēmumu vadības bakalaura programmas izveidi un pieredzi vienā no lielākajiem IT konsultāciju uzņēmumiem pasaulē - Accenture. Guntis ir pavadījis vairāk kā 1000 stundas chatGPT tipa GenAI rīkos, attīstot savu jaunāko jaunuzņēmumu, kas saistīts ar ideālu klientu atklāšanu.

LinkedIn

Lota Plezere

Pieredzējusi produktu vadītāja, kas iepriekš darbojusies finanšu, tehnoloģiju un telekomunikāciju sfērās, strādājot tādos uzņēmumos kā Wise, Printify, Mobilly, Nortal. Lotas darbs, un tajā pašā laikā aizraušanās, ir radīt ērti lietojamus, jēgpilnus risinājumus, strādājot kopā ar dizaineriem un programmētājiem. Viņa ar praktiskiem piemēriem var iepazīstināt ar visu produktu vadības ciklu, sākot no problēmu un klienta izpētes, līdz pat veiksmīgai risinājumu piemeklēšanai, metriku uzstādīšanai un risinājuma piegādei, pielietojot efektīva komandas darba metodes

LinkedIn

Viesturs Sosārs

Darbojas tehnoloģisko jaunuzņēmumu vidē kopš 2003.gada, ir dibinājis vairākus uzņēmumus, bijis riska kapitāla fonda pārvaldītājs, kā arī veicis agrīnas privātas investīcijas. Jau vairāk kā 5 gadus konsultē vidējos un lielos uzņēmumus jaunu produktu un pakalpojumu izstrādes jautājumos. Viņa klientu vidū ir Latvenergo, Sadales Tīkls, AirBaltic, SEB. Uzņēmumu stratēģiskās un produktu inovāciju apmācību programmās viņš ir sadarbojies ar tādiem uzņēmumiem kā Olainfarm, Stenders, Madara, Spodrība u.c. Kopš 2012. gada Viesturs vada Biznesa laboratoriju uzņēmējdarbības specializācijas kursā Rīgas Ekonomikas augstskolā un kopš 2020.gada ir Rīgas Biznesa skolas rezidējošais uzņēmējs (Entrepreneur in Residence).

LinkedIn  


Programmas laika plāns

2024. gada rudens 

  • Individuālās mentorēšanas sesijas ir plānotas attiecīgo nedēļu laikā, bez piesaistes noteiktām dienām un laikiem, par to norisi uzņēmumiem atsevišķi vienojoties ar attiecīgajiem mentoriem.
  • Pamattēmu mentorēšanas sesijas pēc katras tematiskās darbnīcas (piem. ideācija, klientu attīstīšana izstrādes procesa vadība, u.c.) iespēju robežās katram uzņēmumam nodrošina viens mentors, nodrošinot inovāciju projekta attīstības pēctecību. Citiem vārdiem sakot, visas Digitālās transformācijas laboratorijas laikā uzņēmums sadarbojas ar ne vairāk kā 6-8 mentoriem (ieskaitot specifisko un tehnoloģisko tēmu mentorus).
  • Specifisko mentorēšanas tēmu loks un apjoms tiks precizēts pēc programmā uzņemto dalībnieku inovāciju projektu rakstura un apjoma nepieciešamības.
  • Mentorēšanas sesiju sadalījums starp t.s. pamattēmas un specifiskajām sesijām ir aptuvens un paredzēts mentoru pakalpojuma apjoma plānošanai. Uzņēmums var pieņemt lēmumu par papildus sesiju nepieciešamību kādā no piedāvātajām tēmām kopējā mentorēšanas sesiju skaita ietvaros, attiecīgi samazinot/ neizmantojot sesijas kādā no citām tēmām.

Kā pieteikties mentorēšanas programmai?

Ja esi aizpildījis pieteikumu Eiropas Digitālās inovācijas centra atbalstam:

Sazinies ar sev tuvāko Latvijas reģiona kontaktpunktu!


LDA EDIC kontaktpunkti Latvijā

Ja neesi aizpildījis pieteikumu Eiropas Digitālās inovācijas centra atbalstam:

Aizpildi pieteikuma anketu, 15. jautājumā atzīmējot ķeksīti pie "Uzņēmuma mentorēšanas programma (100% atbalsts)" . Ar Tevi sazināsies atbildīgā reģiona kontaktpunkta pārstāvis!

Aizpildīt pieteikumu

Ņem vērā!

Ja radušās kādas neskaidrības vai papildu jautājumi, lūdzam sazināties ar mums, rakstot uz e-pastu [email protected]

Līdzfinansēts no Eiropas Savienības projekta "Latvijas Digitālais akselerators" DAoL, ID Nr. 101083718 un Eiropas Savienības Atjaunošanas un noturības mehānisma ID Nr. 2.2.1.1.i.0/1/23/I/CFLA/002.

Eiropas Savienība neatbild par vietnes saturu.