Iegultās sistēmas


Norises laiks: 19. marts (2025), plkst. 14.00 - 17.00
Norises vieta: Elektronikas un datorzinātņu institūts, Dzērbenes iela 14, LV-1006, Rīga
Apjoms: 3 astronomiskās stundas
Dalībnieku skaits no uzņēmuma: 1 - 5 dalībnieki
Cena: EUR 1 348,-*

*tiek piemērota 100% de minimis atbalsta intensitāte

Mācībās tiks sniegts ieskaits vienčipa sistēmās un heterogēnās vienčipa sistēmās, vispusīgu SoC industrijas apskats, apjomīgs hardware (HW) pārskats, sākot no pamatprincipiem un līdz FPGA (Field Programmable Gate Arrays) tehnoloģijai. Tostarp mācībās tiks apskatīts programmatūras (software) aspekts, piedaloties iegultajā Linux operētājsistēmā. Īpaša uzmanība tiek pievērsta tās nozīmei jauno, inovatīvo produktu izstrādē un veidošanā. Lai mācību dalībnieki gūtu praktisku pieredzi, mācību procesā paredzēta hands-on nodarbība, kurā tiks izveidota sistēma no nulles, integrējot software un hardware komponentes, uzsverot sadarbība starp programmatūru un aparatūru un radot dzīvotspējīgu iegulto sistēmu. Papildu tam tiks organizēta nodarbība par LabVIEW pielietojumu, koncentrējoties uz tās iespējām modelēšanā un ātrās programmatūras prototipēšanā. Šis kursa posms nodrošina prasmes, kas nepieciešamas efektīvai sistēmu izstrādei, īpaši, izmantojot inovatīvas tehnoloģijas un risinājumus.

Ieguvumi

  • Pamatzināšanas par tēmu un iespēja iegūt paplašinātas zināšanas;
  • Informācija, ar kādām problēmām saskaramies un kā šīs problēmas risināt;
  • Dažādas sadarbības iniciatīvas, ieskaitot jauno tehnoloģiju attīstīšanu un testēšanu;
  • Ieteikumi, ko un kā pareizi darīt.

Lektors


Rihards Novickis

Dr. sc. ing., Elektronikas un datorzinātņu institūta vadošais pētnieks. Savā ikdienas darbībā pastiprinātu uzmanību velta inovatīvu digitālu shēmu sintēzei, jaunu sensoru izstrādei, attēlu apstrādei un heterogēnām vienčipa sistēmām.  Ieguvis atzinību par vienu no svarīgākajiem Latvijas zinātnes sasniegumiem 2018. gadā par pētniecisku darbu “Oriģināla pieeja mākslīgo neironu tīklu arhitektūras transformēšanai programmējamo loģisko masīvu struktūrās”.

Plašāka informācija šeit.

Informācija par organizatoru

Kā pieteikties apmācībām?

Ja esi aizpildījis pieteikumu Eiropas Digitālās inovācijas centra atbalstam:

Sazinies ar sev tuvāko Latvijas reģiona kontaktpunktu! 


LDA EDIC Kontaktpunkti Latvijā

Ja neesi aizpildījis pieteikumu Eiropas Digitālās inovācijas centra atbalstam:

Aizpildi pieteikuma anketu, 15. jautājumā atzīmējot ķeksīti pie "Digitālo prasmju apmācībām (100% atbalsts)". Ar Tevi sazināsies atbildīgā reģiona kontaktpunkta pārstāvis!

Aizpildīt pieteikumu

Līdzfinansēts no Eiropas Savienības projekta "Latvijas Digitālais akselerators" DAoL, ID Nr. 101083718 un Eiropas Savienības Atjaunošanas un noturības mehānisma ID Nr. 2.2.1.1.i.0/1/23/I/CFLA/002.
Eiropas Savienība neatbild par vietnes saturu.