IERAKSTS 8. vebinārs "Digitālo prasmju apmācību iespējas"
Aicinām noskatīties digitālo prasmju apmācību iespēju vebināru “Mākslīgā intelekta risinājumi biznesam”.
Uzzini vairāk: https://www.digitallatvia.lv/edic-latvija/apmacibas/

Aicinām uz vebināru “Mākslīgā intelekta risinājumi biznesam”
Mākslīgā intelekta tehnoloģiju izmantošana uzņēmējdarbībā sniedz vairākas priekšrocības: palīdz automatizēt dažādus procesus, ietaupot laiku, resursus un uzlabojot efektivitāti; dod iespēju analizēt lielu datu apjomu, ļaujot identificēt tendences un pieņemt datos balstītus lēmumus; piedāvā risinājumus, kas uzlabo klientu pieredzi, identificē potenciālos draudus, veicina produktu un pakalpojumu attīstību u.c.
Kā praktiski izmantot esošu mākslīgā intelekta risinājumus vai plānot un attīstīt jaunas tehnoloģijas uzņēmumā? Ar ko sākt? Uz šiem un citiem jautājumiem 23. novembrī pl. 11.00 vebinārā “Mākslīgā intelekta risinājumi biznesam” atbildēs Rīgas Tehniskās universitātes pētnieks Dr. Ēvalds Urtāns, uzņēmuma “UPCODE” pārstāvis Maksims Stankēvičs un Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas profesors Dr. Pēteris Grabusts.
Reģistrējies vebināram šeit: https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx?id=N2NJbCbxoUafeRy5kOJO7X25zx3piTdBmBP-Ci_r0zFURjQ5Szg3RUhJRVRIT0tZWVVQWEdHWUQ0Qy4u
Programma:
11.00 LDA atbalsts un iespējas digitālajām inovācijām (Deniss Bičkovs, Latvijas Digitālā akseleratora vecākais eksperts)
11.10 Mākslīgā intelekta risinājumi biznesam (Ēvalds Urtāns, Rīgas Tehniskās universitātes pētnieks)
11.30 Ieskats mācību kursā “Mākslīgā intelekta pamati” (Pēteris Grabusts, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas profesors)
11.45 Pieredzes stāsts kā praktiski izmantot mākslīgo intelektu (Maksims Stankēvičs, UPCODE)
Plašāka informācija par Latvijas Digitālā akseleratora piedāvātajām mācībām: https://www.digitallatvia.lv/edic-latvija/apmacibas/
Ja radušās kādas neskaidrības, papildu jautājumi, vai mācību sarakstā neatradi sev interesējošo, raksti mums uz [email protected]
Eiropas Savienības projekta “Latvijas Digitālais akselerators (DAoL)” ietvaros tiek īstenotas mācības un prasmju pilnveidošanas nodarbības. Tiek organizēti gan intensīvi digitālo prasmju kursi augsti kvalificētiem uzņēmumu darbiniekiem (MI, HPC, kiberdrošības u.c. jomās), gan digitālās transformācijas kursi uzņēmumu vadībai. Tāpat tiek nodrošināti digitālie inovāciju ievadkursi un prakses vietas digitalizācijas veicināšanai un ekosistēmas stiprināšanai.
Līdzfinansēts no Eiropas Savienības projekta "Latvijas Digitālais akselerators" DAoL, ID Nr. 101083718 un Eiropas Savienības Atjaunošanas un noturības mehānisma ID Nr. 2.2.1.1.i.0/1/23/I/CFLA/002. Eiropas Savienība neatbild par materiāla saturu.
IERAKSTS 7. vebinārs "Digitālo prasmju apmācību iespējas"
Uzzini vairāk: https://www.digitallatvia.lv/edic-latvija/apmacibas/

Projekta "Automatizācijas rīki radošajām industrijām AutoRade" aktualitātes

Projektā norisinās aktīvs darbs – notiek izveidoto darba grupu tikšanās tiešsaistē un klātienē, turpinās darbs pie projektā plānoto darbību īstenošanas, lai tiktu sasniegts projekta noteiktais mērķis. Piegādāta lielākā daļa no projektā paredzētajām iekārtām, turpinās digitālo risinājumu izstrāde un mācību kursu izstrāde, no izstrādes posma pārejot uz kursu aprobācijas posmu.
2023. gada 12. oktobrī notika projekta koordinatoru un darba grupu pārstāvju tikšanās Liepājā.
Tālāk sekoja radošā aktivitāte Digitālās ražošanas laboratorijas “FabLab Liepāja” telpās, kuras laikā notika iepazīšanās ar laboratoriju un tās iekārtām, turpat tika novadīta projekta koordinatoru tikšanās, lai izrunātu projekta aktuālos jautājumus un turpmākās darbības.
2023. gada 18. oktobrī notika projekta koordinatoru un darba grupu pārstāvju tikšanās Latvijas Universitātes Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātē.
Nodrošinot labās ārvalstu prakses pārņemšanu mācību digitalizācijas jomā, Latvijas Universitātes Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultāte (LU PPMF) 18.oktobrī aicināja projekta dalībniekus uz tikšanos ar Oral Roberts University (ASV) ekspertiem Michael Mathews un Jesupelumi Wickliffe. Pieaicinātie eksperti novadīja vieslekciju, kuras ietvaros stāstīja par imersīvo tehnoloģiju iespējām izglītībā un dalījās ar savu personīgo pieredzi, integrējot digitalizācijas risinājumus augstākajā izglītībā ASV, bija iespēja uzdot un saņemt atbildes uz sev interesējošiem jautājumiem.
Pēc lekcijas dalībnieki devās ekskursijā pa LU PPMF tehnoloģiju laboratorijām, aplūkoja virtuālās realitātes laboratoriju, 3D prototipēšanas darbnīcu un iegriezās Robotikas kabinetā. LU PPMF iedrošināja dalībniekus izmēģināt savas spējas izglītojošajā robotikā, kur dalībnieki iepazinās ar robotikas sniegtajām iespējām bērnu pedagoģijā Latvijā. Paralēli ekskursijai un radošajai aktivitātei, risinājās dzīvas diskusijas par dzirdēto informāciju vieslekcijas laikā, tās lietderību profesionālā darbībā, bet projekta koordinatori izmantoja iespēju risināt projekta aktuālos jautājumus klātienē.
Aktivitātes tiek īstenotas ESF projekta “Automatizācijas rīki radošajām industrijām AutoRade”, ID Nr. 8.2.3.0/22/A/004, ietvaros. Projekta partneri: Ekonomikas un kultūras augstskola, Latvijas Universitāte, Transporta un sakaru institūts, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija, Vidzemes augstskola, Liepājas Universitāte, Latvijas Digitālais akselerators, Ventspils Augsto tehnoloģiju parks, Valmieras Attīstības aģentūra.
Projekta kopējais budžets ir 1 682 157,84 EUR, tajā skaitā ESF finansējums ir 85% no attiecināmajiem izdevumiem jeb 1 429 834,16 EUR; Valsts budžeta finansējums ir 15% no attiecināmajiem izdevumiem jeb 252 323,68 EUR. Projekta ieviešanas periods: no 2022. gada 31. oktobra līdz 2023. gada 31. decembrim (14 mēneši).
Aicinām uz vebināru "Inovācijas ražošanā: kvadrokopteru izstrāde"

Zināšanas un prasmes digitālās tranformācijas jomā ir būtiskas uzņēmējiem un organizācijām darbības procesu efektivizēšanā un optimizācijā, jaunu inovācīju attīstībā un ieviešanā, konkurētspējas palielināšanā, datu drošībā, analīzē un pārvaldībā, klientu pieredzes uzlabošanā un darbinieku potenciāla celšanā.
- 10:00 Inovācijas ražošanā: kvadrokopteru izstrāde (Antons Pacejs, RTA)
- 10:25 Partneru mācību jaunumi
Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija
SIA “Helve”
SIA “Baltic Open Solutions Center”
- 10:45 Kā saņemt valsts atbalstu mācībām sadarbībā ar Latvijas Digitālo akseleratoru (Margarita Graičonoka, Latvijas Digitālais akselerators)
- 10:55 Jautājumi un atbildes
Ja radušās kādas neskaidrības,papildu jautājumi, vai mācību sarakstā neatradi sev interesējošo, raksti mums uz [email protected]

Pievienojies decembra mācībās ar 100% de minimis atbalsta intensitāti.

Iegūt zināšanas par jaunākajām tehnoloģijām? Notvert iedvesmu digitālai inovācijai? Celt savu un sava uzņēmuma vai organizācijas digitālo potenciālu? Mēs sakām - iespējams!
Pievienojies Latvijas Digitālā akseleratora un partneru rīkotajās decembra mācībās ar 100% de minimis atbalsta intensitāti.
- IT infrastruktūras attīstība, plānošana un ieviešana 🔎https://ej.uz/yngw
- Mūsdienu infrastruktūras tendences ekspertiem 🔎https://ej.uz/83zj
- Pētniecības nozīme jaunu produktu un tehnoloģiju izstrādē, tehnoloģiju komercializācija un intelektuālā īpašuma jautājumi, sadarbības iespējas 🔎https://ej.uz/a1px
- Intensīvais digitālo prasmju kurss 🔎https://ej.uz/16ps
- Datu zinātne un mašīnmācīšanās 🔎https://ej.uz/75om
- Datu zinātnes un mašīnmācīšanās praktiskie pielietojumi🔎https://ej.uz/9dyg
- Datu kopu izmantošana🔎https://ej.uz/n24c
- Ja esi aizpildījis pieteikumu Eiropas Digitālās inovācijas centra atbalstam: Sazinies ar sev tuvāko Latvijas reģiona kontaktpunktu.
- Ja neesi Eiropas Digitālās inovācijas centra klients: Aizpildi pieteikuma anketu, 15. jautājumā atzīmējot ķeksīti pie "Digitālo prasmju apmācībām (100% atbalsts)". Ar Tevi sazināsies atbildīgā reģiona kontaktpunkta pārstāvis.
Aicinām uz semināru konferences RIGA COMM ietvaros

Latvijas Digitālais akselerators, kas ir viens no Eiropas Digitālās inovācijas centriem, rīko semināru / darbnīcu: “Digitālā transformācija: modes tendence vai nepieciešamība?”, kas norisināsies 5. oktobrī no plkst. 11.00 līdz 13.00, Mini Skatuve, RIGA COMM 23 konferences laikā.
Aicinām Tevi kopā ar EDIC un mūsu partneriem klausīties, iesaistīties un runāt par digitālo transformāciju, inovācijām un aktualitātēm.
Biļetes uz pasākumu un pasākuma programmu atradīsiet šeit: https://rigacomm.com/lv/programma/
Atzīmē, ka dosies uz mūsu pasākumu un tiekamies tur!
Linkedin: https://www.linkedin.com/events/rigacomm2023darbn-ca-digit-l-tr7112036859697885184/comments/
Facebook: https://www.facebook.com/events/827742649082729

IERAKSTS 6. vebinārs "Digitālo prasmju apmācību iespējas"

Latvijas jaunuzņēmumu kopiena vienojas par jaunu vēstījumu
Latvijas jaunuzņēmumu nozares dalībnieki “Latvijas Startup Day 2023” laikā vienojās par jaunu ekosistēmas vēstījumu pasaulei, svinīgi parakstot saprašanas memorandu. Tā mērķis ir vienoties par jaunu naratīvu par Latviju kā inovāciju vidi un izcelt līdz šim jaunuzņēmumu jomā sasniegto, iespējas un vērtības šajā nozarē.
Sadarbības memoranda iniciatori bija vairāki Latvijas jaunuzņēmumu nozares komunikācijas un mārketinga speciālisti, kuri akcentējuši nepieciešamību pārrakstīt līdz šim pastāvošo vēstījumu. Jaunā naratīva mērķis ir no jauna definēt stāstījumu, ko Latvijas jaunuzņēmumu kopienas dalībnieki komunicēs plašākai pasaulei.
Jaunais vēstījums ir šāds:
“Latvians are many things – small, resourceful, and normāli. Small is beautiful, connected, and agile. Normāli means actually quite ok.
On the global scale:
We have an unusual amount of talented people
Our startup policies are great
We are the heart of the Baltics – with the best internet
We are skilled. We are scrappy. We are successful. We just don’t like to scream about it (unless at a sports game).”
Iniciatīvas iniciatore ir “Truesix” izpilddirektore un “Labs of Latvia” redaktore Jūlija Giforda. Ar šādu mērķi notika viņas vadīta meistarklase, kurā jaunuzņēmumu kopienas komunikācijas profesionāļi kopīgi izstrādāja jauno vēstījumu.
Nepieciešamība definēt jaunu naratīvu vienmēr ir bijusi aktuāla, bet kritisko punktu tā sasniedza Latvijas Jaunuzņēmumu asociācijas “Startin.LV” rīkotajā ekosistēmas forumā, kur 35 nozares pārstāvji sanāca kopā, lai identificētu galvenās prioritātes un šķēršļus izaugsmei. J. Giforda pamanīja, ka viens no šķēršļiem ir naratīvs, ko mēs paši par sev stāstām.
“Pārāk bieži mēs dzirdam standarta izteicienus par uzņēmējdarbības vides stāvokli, kas neatspoguļo realitāti. Tomēr šīs frāzes tiek atkārtotas aiz ieraduma un tām tic, neraugoties uz neprecizitātēm. Labākais veids, kā cīnīties pret šiem novecojušajiem naratīviem, ir pašiem nākt klajā ar savu – un neviens to nedarīs mūsu vietā. Kurš gan labāk var definēt un veidot jaunus vēstījumus, ja ne komunikācijas profesionāļi?” tā J. Gifforda.Komunikācijas speciālistiem ir ne tikai prasmes un pieredze konkrētā ziņojuma pilnveidošanā, bet arī stratēģiski izdevīga pozīcija, lai izplatītu šo stāstījumu, izmantojot savu organizāciju saziņas kanālus, dibinātājus, preses relīzes un citas komunikācijas aktivitātes. Skaidrs, ka neviena ārēja organizācija vai valsts institūcija nenoteiks šo stāstījumu jaunuzņēmumu kopienai – tam ir jānāk no pašas kopienas, lai tas atspoguļotu realitāti un atbilstu nozares uzskatiem, vērtībām un vajadzībām.
Memorandu izstrādāja un parakstīja jaunuzņēmumu nozares pārstāvji: “Truesix” līdzdibinātāja Jūlija Gifforda, Latvijas Jaunuzņēmumu asociācijas “Startin.LV” vadītāja lga Olga Barretu-Gonsālvisa, “Huntli.io” mārketinga vadītāja Nikola Matjusenko, “Draugiem Group” runasvīrs Jānis Palkavnieks, “Sunwise” vadītāja Kristīne Tarvida, “Labs of Latvia” redaktores Ieva Treija, Anda Asere un Lelde Beņķe-Lungeviča, “Truesix” tekstu autore Aiva Streļča, “TechChill” mārketinga vadītāja Katrīna Krievāne, “Printify” komunikācijas vadītāja Maija Milbrete, “GoCardless” sabiedrisko attiecību vadītāja Māra Perkuma-Maslakova, Latvijas Investīciju un attīstīas aģenūras Jaunuzņēmumu atbalsta nodaļas eksperts Jānis Jēkabsons, LMT inovāciju ekosistēmas vadītāja Elīna Lidere, “WindHackers” vadītājs Kārlis Skuja, “Bruntor” līdzdibinātājs Raimonds Jurgelis, Latvijas Digitālā akseleratora projekta vadītāja Biruta Elīza Aunina-Kirmuska, “Magic” direktors Andris Rubīns un Rīgas Tehniskās universitātes Zinātnes un inovāciju centra komunikācijas vadītāja Anete Kiseļeva.
Latvijas Digitālais akselerators aicina uz vebināru "5G tehnoloģijas un to iespējas"
Latvijas Digitālais akselerators sadarbībā ar Valmieras Attīstības aģentūru 28.septembrī pulksten 10.00 aicina pievienoties digitālo prasmju apmācību iespēju vebināram “5G tehnoloģijas un to iespējas”.
Vebinārā noskaidro, kas ir 5G tehnoloģijas un kā tās atšķiras no 4G un ko tuvā nākotnē ietvers 6G; uzzini kā organizācijas var pielietot 5G tehnoloģijas, digitāli strādājot un sadarbojoties un tiec informēts par tīklošanās iespējām un pasaules tendencēm 5G Techritory forumā, kas notiks šī gada 18. un 19.oktobrī Rīgā.
Programma:
10:00 5G tehnoloģijas un to iespējas (Neils Kalniņš, VAS " Elektroniskie sakari" 5G Techritory programmas vadītājs)
10:20 Partneru apmācību jaunumi
- Vidzemes Augstskola
- Rīgas Tehniskās universitāte
- Nodibinājums "Ventspils Augsto tehnoloģiju parks"
- SIA “DATI Group”
10:45 Kas ir EDIC un kādas ir LDA iespējas (Matīss Krēsliņš, Latvijas Digitālais akselerators)
10:55 Jautājumi un atbildes
Uzzini vairāk:
https://www.digitallatvia.lv/edic-latvija/apmacibas/
Ja radušās kādas neskaidrības vai papildu jautājumi, vai, ja apmācību sarakstā neatradi sev interesējošās apmācības, raksti mums uz [email protected].
Eiropas Savienības projekta “Latvijas Digitālais akselerators (DAoL)” ietvaros tiek īstenotas apmācības un prasmju pilnveidošanas nodarbības. Tiek organizēti gan intensīvi digitālo prasmju kursi augsti kvalificētiem uzņēmumu darbiniekiem (MI, HPC, kiberdrošības u.c. jomās), gan digitālās transformācijas kursi uzņēmumu vadībai. Tāpat tiek nodrošināti digitālie inovāciju ievadkursi un prakses vietas digitalizācijas veicināšanai un ekosistēmas stiprināšanai.

Valdība apstiprina atbalsta programmu komersantiem darbinieku digitālo prasmju pilnveidei

Ministru kabineta š.g. 12. septembra sēdē apstiprināta vēl viena Atveseļošanas fonda atbalsta programma uzņēmējiem uzņēmumu darbinieku digitālo prasmju attīstībai, kuras mērķis būs pilnveidot Latvijas sīko (mikro), mazo, vidējo un lielo komersantu digitālās, robotizācijas un automatizācijas prasmes, tai skaitā prasmes, kas sekmētu eksporta veicināšanu, augsta līmeņa digitālās pārvaldības pamatprasmes uzņēmumu vadības līmenī un prasmes digitālo tehnoloģiju izmantošanai dažādos uzņēmējdarbības procesos.
- “Atbalsts Digitālo inovāciju centru un reģionālo kontaktpunktu izveidei”, kuras mērķis ir veicināt Eiropas Savienības vienotajā tīklā ietilpstošus Eiropas digitālās inovācijas centrus (EDIC), sekmējot vienotu un koordinētu atbalsta ekosistēmu digitālās transformācijas veicināšanai. Eiropas Digitālās inovācijas centri sniegs atbalstu, lai paaugstinātu uzņēmumu un sabiedrības izpratni par digitālo transformāciju, iepazīstinātu ar digitālās transformācijas iespējām komercdarbībā un digitālas un inovatīvas publiskās pārvaldes veicināšanai.
- “Finanšu instrumenti komersantu digitālās transformācijas veicināšanai”, kuras ievaros komersantiem būs pieejams Altum atbalsts aizdevuma ar kapitāla atlaidi veidā komersantu digitālās transformācijas veicināšanai;
- “Atbalsts procesu digitalizācijai komercdarbībā”, kuras ietvaros komersantiem būs pieejams LIAA atbalsts granta veidā jaunu programmatūru un iekārtu ieviešanai uzņēmumos, nodrošinot iekšējo procesu digitalizāciju komercdarbībā un produktivitātes paaugstināšanā.
Šogad uzņēmumu digitālās transformācijas veicināšanai vēl plānots valdībā apstiprināt atbalsta programmu jaunu produktu un pakalpojumu ieviešanai uzņēmējdarbībā, kuras mērķis būs sniegt grantus jaunu digitālu produktu, tehnoloģiju un pakalpojumu izstrādei, lai palielinātu privātos pētniecības un attīstības izdevumus, izmantojot mērķtiecīgus valsts ieguldījumus.

IERAKSTS 5. vebinārs "Digitālo prasmju apmācību iespējas"

Biedrība “Latvijas Digitālais akselerators” reģistrējusi 240 pieteikumus digitālo inovāciju veicināšanai
Šobrīd Latvijas uzņēmējdarbības digitālajai attīstībai ir pieejamas pirmās trīs Ekonomikas ministrijas izstrādātās Atveseļošanās fonda atbalsta programmas, no kurām divas īsteno Latvijas Digitālais akselerators (LDA). Līdz 2023. gada augusta sākumam LDA programmas ietvaros sadarbojas ar 240 komersantiem un valsts institūcijām digitālo inovāciju veicināšanai.
LDA apkalpo klientus kā Rīgas reģionā, tā visā Latvijā. Arī uzņēmēji un publiskā sektora pārstāvji to ir pamanījuši un vēlas novērtēt esošo digitālo briedumu, kā arī identificēt jomas, kurās nepieciešams veikt ieguldījumus. Tuvākajā laikā vairākiem desmitiem komersantu un publiskā sektora institūcijām, kuri saņēmuši pozitīvu LDA Atbalsta piešķiršanas komisijas lēmumu, tiks veikts sākotnējais digitālā brieduma tests, lai pretendētu uz atbalstu ALTUM īstenotajā programmā “Finanšu instrumenti komersantu digitālās transformācijas veicināšanai” vai lai saņemtu LDA pakalpojumus.
“LDA, īstenojot atbalsta programmu “Eiropas digitālās inovācijas centri (EDIC)”, vēlas veidot un stiprināt efektīvu ekosistēmu jaunu digitālo risinājumu radīšanai un ieviešanai. Mūsu uzdevums ir būt kā kompasam uzņēmumu un institūciju ceļā uz digitālo pārveidi, kas norāda gan uz nepieciešamo informāciju par atbalsta programmām, gan uz LDA piedāvātajiem un klienta digitālai izaugsmei nepieciešamajiem atbalsta pakalpojumiem, piemēram, ekspertu piesaiste, testēšana, apmācības u.c.,” stāsta biedrības “Latvijas Digitālais akselerators” valdes priekšsēdētājs Jānis Bārda.
Latvijā komersantiem un valsts institūcijām digitālās transformācijas veicināšanai savā ikdienas darbībā ir iespēja pieteikties divos EDIC. Katram no tiem pastāv atšķirības, kuras ir būtiskas, saņemot EDIC pakalpojumus, tostarp digitālā brieduma testu un digitālās attīstības ceļa karti, un piesakoties dažādām atbalsta programmām. Attiecīgi - testu nepieciešams aizpildīt tajā EDIC, kurš ir atbildīgs par konkrēto darbības jomu, piemēram, ja uzņēmums plāno izstrādāt digitālās inovācijas, tad digitālā brieduma tests ir jāpilda pie Latvijas Digitālā akseleratora, savukārt, ja uzņēmumam nepieciešama iekšējo procesu digitalizācija - pie IT klastera.
“Uzņēmumiem un publiskajam sektoram par prioritāti jāvirza ne tikai procesu digitalizēšana un digitālo prasmju attīstīšana gan augstākā līmeņa vadībai, gan darbiniekiem kopumā, bet arī jāveicina izpratni jaunu digitālu inovāciju radīšanu un to nozīmi. Būtiski, lai mūsdienu straujajā pārmaiņu laikā vadība un darbinieki pastāvīgi iegūtu jaunas zināšanas, attīstītu visdažādākās prasmes, īpaši tādas, kas saistītas ar digitālo inovāciju izstrādi, lai organizācija vai uzņēmums spētu uzlabot savu efektivitāti, produktivitātes rādītājus, nodrošinātu kvalificētu darbaspēku un veicinātu efektīvu digitālo transformāciju,” uzsver biedrības “Latvijas Digitālais akselerators” direktore Liene Strazdiņa.
Plašāka informācija par atbalsta piešķiršanas procesu pieejama šeit.
LDA kā EDIC sniedz ne tikai digitālā brieduma testa un digitālās attīstības ceļa kartes izstrādes pakalpojumus, bet arī citus uzņēmumu un publiskā sektora digitālās transformācijas veicināšanas pakalpojumus ar 100% de minimis atbalstu. Pakalpojumu klāstā ietilpst digitālās stratēģijas izveide, digitalizācijas projektu gatavošana, tehnoloģiskās konsultācijas, testēšana un eksperimentēšana, piekļuve aprīkojumam un programmatūrai, finansējuma piesaistes stratēģijas konsultācijas, kas saistītas ar digitālo inovāciju izstrādi u.c. Plašāka informācija par LDA sniegtajiem pakalpojumiem pieejama šeit.
Tāpat LDA nodrošina dažāda veida kursus, tai skaitā tiek organizēti gan intensīvi digitālo prasmju kursi augsti kvalificētiem uzņēmumu darbiniekiem (piemēram, mākslīgā intelekta, HPC (augstas veiktspējas skaitļošanas), kiberdrošības u.c. jomās), gan digitālās transformācijas kursi uzņēmumu vadībai. Tiek nodrošināti arī digitālie inovāciju ievadkursi un prakses vietas digitalizācijas veicināšanai un ekosistēmas stiprināšanai. Plašāka informācija par aktuālajām apmācībām un pieteikšanās procesu pieejama šeit.
Aicinām uzņēmējus aizpildīt pieteikumu vietnē www.digitallatvia.lv. Pēc pieteikuma saņemšanas, atbildīgā reģiona kontaktpunkta pārstāvis sazinās ar interesentu, lai saprastu, par kādu atbalstu digitālajai transformācijai ir interese. Tālāk notiek administratīvo kritēriju pārbaude (nodokļu parādu neesamība, sodāmības neesamība, de minimis atlikuma pārbaude u.tml.) un LDA atbalsta piešķiršanas komisija lemj par nepieciešamo pakalpojumu sniegšanu, kas ietver divus obligātus pakalpojumus – digitālā brieduma testa un digitālās attīstības ceļa kartes izstrāde,” skaidro biedrības “Latvijas Digitālais akselerators” direktore Liene Strazdiņa.
Līdzfinansēts no Eiropas Savienības projekta "Latvijas Digitālais akselerators" DAoL, ID Nr. 101083718 un Eiropas Savienības Atjaunošanas un noturības mehānisma ID projekts Nr. 2.2.1.1.i.0/1/23/I/CFLA/002. Eiropas Savienība neatbild par materiāla saturu.
Plašāka informācija parfinansiāla atbalsta piešķiršanu komersantiem un valsts institūcijām atrodama.Latvijas Digitālais akselerators aicina uz vebināru "Paaugstini savu digitālo imunitāti. Kā izvairīties no apdraudējumiem?"
Latvijas Digitālais akselerators sadarbībā ar Zaļo un viedo tehnoloģiju klasteri 29.augustā pulksten 10.00 aicina pievienoties digitālo prasmju apmācību iespēju vebināram “Paaugstini savu digitālo imunitāti. Kā izvairīties no apdraudējumiem?”.
Digitālās transformācijas kontekstā, uzņēmumi arvien vairāk pievēršas tiešsaistes risinājumiem, kas paver jaunas iespējas un arī riskus. Tāpēc ir svarīgi zināt kā pasargāt savu uzņēmumu gan normatīvu prasību izpildes veidā, gan praktiskiem aizsardzības risinājumiem, ieguldot mazāk līdzekļu. Vebinārā uzzini, kā savlaicīgi apzināties riskus un ieviest preventīvos mehānismus, lai maksimāli samazinātu starpgadījumu iestāšanās riskus.
Reģistrējies vebināram šeit: https://forms.office.com/e/rp2zZqceJd
Vebināra
programma:
10:00 Paaugstini savu digitālo
imunitāti. Kā izvairīties no apdraudējumiem?
(Nauris Pauliņš, Latvijas
Biozinātņu un tehnoloģiju universitāte)
10:20 Partneru apmācību jaunumi
• Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju
universitāte
• Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija
• Liepājas Universitāte
• Zaļo un viedo tehnoloģiju klasteris
• Elektronikas un datorzinātņu institūts
10:45 Kas ir EDIC un kādas ir LDA
iespējas
(Imants Martinsons, Latvijas
Digitālais akselerators)
10:55 Jautājumi un atbildes
Uzzini vairāk: https://www.digitallatvia.lv/edic-latvija/apmacibas/
Ja radušās kādas neskaidrības vai papildu jautājumi, vai, ja apmācību sarakstā neatradi sev interesējošās apmācības, raksti mums uz [email protected].
Eiropas Savienības projekta “Latvijas Digitālais akselerators (DAoL)” ietvaros tiek īstenotas apmācības un prasmju pilnveidošanas nodarbības. Tiek organizēti gan intensīvi digitālo prasmju kursi augsti kvalificētiem uzņēmumu darbiniekiem (MI, HPC, kiberdrošības u.c. jomās), gan digitālās transformācijas kursi uzņēmumu vadībai. Tāpat tiek nodrošināti digitālie inovāciju ievadkursi un prakses vietas digitalizācijas veicināšanai un ekosistēmas stiprināšanai.
Līdzfinansēts no Eiropas Savienības projekta "Latvijas Digitālais akselerators" DAoL, ID Nr. 101083718 un Eiropas Savienības Atjaunošanas un noturības mehānisma ID Nr. 2.2.1.1.i.0/1/23/I/CFLA/002. Eiropas Savienība neatbild par materiāla saturu.
Latvijas Digitālais akselerators aicina komandai pievienoties digitālo tehnoloģiju ekspertu
Aicinām komandai pievienoties
digitālo tehnoloģiju ekspertu (amats uz noteiktu laiku).
Tev tiks uzticēti šādi
pienākumi:
- darbs ar Eiropas Digitālās Inovācijas centra projektu (EDIC), vietējiem un starptautiskiem projektiem, attīstot un veicinot digitālo transformāciju Latvijas uzņēmumiem un publiskai pārvaldei;
- veikt digitālā brieduma testus, izstrādāt digitālās attīstības ceļa kartes u.c. dokumentus un sniegt konsultācijas klientiem;
- izstrādāt digitālās pārveides stratēģijas;
- pārzināt Eiropas Savienības, reģionālās un nacionālās atbalsta programmas inovāciju un digitalizācijas jomās, sniegt konsultācijas par finansējuma piesaistes iespējām;
- kvalitatīvi organizēt un vadīt mācību procesus: plānot mācību aktivitātes, laika grafiku, budžetu un sasniedzamos rezultātus;
- sanāksmju organizēšana un vadīšanā klātienē, digitālo inovāciju apkopošana un prezentēšana.
Priecāsimies, ja Tev ir:
- augstākā izglītība;
- izcilas latviešu valodas un ļoti labas angļu valodas zināšanas (mutiski un rakstiski);
- pieredze un zināšanas par digitālajām tehnoloģijām, to izmantošanu;
- pieredze Eiropas Savienības vai reģionālo fondu projektu sagatavošanā un/vai īstenošanā (par priekšrocību tiks uzskatīta pieredze digitālās transformācijas projektu vadībā);
- pieredze dokumentu (stratēģiju, līgumu, lēmumu u.c.) gatavošanā;
- vēlama pieredze iepirkumu un tehnisko specifikāciju gatavošanā;
- augsta atbildības sajūta un precizitāte;
- lieliskas prezentēšanas, komunikācijas un sarunu vadīšanas prasmes.
Novērtēsim tādas kompetences kā:
- darbs komandā, konceptuāla domāšana, komunikācija, orientācija uz klientu, rezultātu sasniegšana, ētiskums, spējas organizēt savu darbu un strādāt patstāvīgi;
- interese par tehnoloģijām un to attīstības tendencēm.
Mēs piedāvājam:
- dinamisku pieredzi jaunā organizācijā;
- izaugsmes un jaunu prasmju apgūšanas iespējas gan vietējā, gan starptautiskā vidē;
- bruto darba algu no 2300 - 2500 EUR/mēnesī (atkarībā no profesionālās pieredzes);
- darbam nepieciešamo aprīkojumu, apmaksātas telefonsarunas un neierobežotu internetu;
- darba vietu Rīgas centrā, elastīgu darba laiku un iespēju strādāt attālināti.
Gaidīsim Tavu pieteikumu (CV un motivācijas vēstuli) uz e-pastu [email protected] līdz 10.09.2023.
Vēlies būt daļa no Latvijas digitālās izaugsmes un veiksmes stāsta? Šī ir iespēja pievienoties augošam kolektīvam, kas ir daļa no Eiropas Digitālā inovāciju centru tīkla. Latvijas Digitālais akselerators veidots ar mērķi sekmēt digitālo pārveidi un inovācijas Latvijas uzņēmumos un publiskajā sektorā, uzlabot Latvijas uzņēmumu konkurētspēju un publiskā sektora pakalpojumu kvalitāti ar jaunu digitālo risinājumu palīdzību un vairot investīcijas informācijas un komunikācijas tehnoloģiju pētniecībā un attīstībā.IERAKSTS 4. vebinārs "Digitālo prasmju apmācību iespējas"
Uzzini vairāk: https://www.digitallatvia.lv/edic-latvija/apmacibas/
Visus digitālo prasmju apmācību iespēju vebinārus skaties šeit: Vebināri "Digitālo prasmju apmācību iespējas"
Eiropas Savienības projekta “Latvijas Digitālais akselerators (DAoL)” ietvaros tiek īstenotas apmācības un prasmju pilnveidošanas nodarbības. Tiek organizēti gan intensīvi digitālo prasmju kursi augsti kvalificētiem uzņēmumu darbiniekiem (MI, HPC, kiberdrošības u.c. jomās), gan digitālās transformācijas kursi uzņēmumu vadībai. Tāpat tiek nodrošināti digitālie inovāciju ievadkursi un prakses vietas digitalizācijas veicināšanai un ekosistēmas stiprināšanai.
Līdzfinansēts no Eiropas Savienības projekta "Latvijas Digitālais akselerators" DAoL, ID Nr. 101083718 un Eiropas Savienības Atjaunošanas un noturības mehānisma ID Nr. 2.2.1.1.i.0/1/23/I/CFLA/002. Eiropas Savienība neatbild par materiāla saturu.
Latvijas Digitālais akselerators aicina uz vebināru "Solis pretim digitālajai transformācijai"
Latvijas Digitālais akselerators sadarbībā ar Zaļo un viedo tehnoloģiju klasteri 27. jūlijā pulksten 10:00 aicina Latvijas uzņēmējus un valsts un pašvaldību iestādes pievienoties digitālo prasmju apmācību iespēju vebināram: “Solis pretim digitālajai transformācijai”. Dalība vebinārā bez maksas, iepriekš reģistrējoties šeit: https://forms.office.com/e/BzmwgEZTYw
Vebinārā inovāciju stratēģiju uzņēmuma “Helve” projektu vadītāja Elīne Lizandere iepazīstinās ar pirmajiem soļiem ceļā uz digitālo transformāciju. “Digitālā transformācija publiskajā un privātajā sektorā vairs nav ieteicama, bet gan ļoti nepieciešama. Vebinārā sapratīsim, kā spert pirmos soļus digitālo pārmaiņu virzienā un ieviest digitālus jauninājumus uzņēmumos un publiskajā sektorā, tādējādi ceļot kā biznesa, tā pārvaldes efektivitāti,” stāsta E.Lizandere.
Pasākuma otrajā daļā vebināra dalībnieki varēs uzzināt par Eiropas Savienības projekta “Latvijas Digitālais akselerators (DAoL)” ietvaros īstenotajiem intensīvajiem digitālo prasmju pilnveides un digitālās transformācijas kursiem, kā arī digitālos inovāciju ievadkursiem digitalizācijas veicināšanai un ekosistēmas stiprināšanai. Par apmācību saturu informēs uzņēmumu “Helve” un “Baltic Open Solutions Center”, kā arī Elektronikas un datorzinātņu institūta pārstāvji.
“Uzņēmumiem un publiskajam sektoram par prioritāti jāvirza ne tikai procesu digitalizēšana un digitālo prasmju attīstīšana gan augstākā līmeņa vadībai, gan darbiniekiem kopumā, bet arī jāveicina izpratni jaunu digitālu inovāciju radīšanu un to nozīmi. Būtiski, lai mūsdienu straujajā parmaiņu laikā vadība un darbinieki pastāvigi iegūtu jaunas zināšanas, attīstītu visdažādākās prasmes, tai skaitā arī tādas, kas saistītas ar digitālo inovāciju izstrādi, lai organizācija vai uzņēmums spētu uzlabot savu efektivitāti, produktivitātes rādītājus, nodrošinātu kvalificētu darbaspēku un veicinātu efektīvu digitālo transformāciju,” uzsver biedrības “Latvijas Digitālais akselerators” direktore Liene Strazdiņa.
Vebināra noslēgumā projekta “Latvijas Digitālais akselerators” Dienvidkurzemes reģiona koordinators Roberts Gaižutis pastāstīs, kas ir Eiropas Digitālās inovācijas centrs un kādas iespējas tas sniedz uzņēmējiem un valsts un pašvaldību iestādēm.
Informējam, ka Latvijas Digitālā akseleratora un tā partneru organizētajām mācībām tiek piemērota 100% de minimis atbalsta intensitāte. Plašāka informācija par mācībām: https://www.digitallatvia.lv/edic-latvija/apmacibas/
Līdzfinansēts no Eiropas Savienības projekta "Latvijas Digitālais akselerators" DAoL, ID Nr. 101083718 un Eiropas Savienības Atjaunošanas un noturības mehānisma ID Nr. 2.2.1.1.i.0/1/23/I/CFLA/002. Eiropas Savienība neatbild par materiāla saturu.
Aicinām uz digitālo prasmju apmācību iespēju vebināru "Solis pretim digitālai transformācijai"
Latvijas Digitālais akselerators sadarbībā ar Zaļo un viedo tehnoloģiju klasteri 27.jūlijā pulksten 10.00 aicina pievienoties digitālo prasmju apmācību iespēju vebināram: “Solis pretim digitālajai transformācijai”.
Reģistrējies vebināram šeit: https://forms.office.com/e/BzmwgEZTYw
10:00 Solis pretim digitālajai transformācijai
(Elīne Lizandere, Helve Inovāciju projektu vadītāja)
10:20 Partneru apmācību jaunumi
(SIA "Helve", Elektronikas un datorzinātņu institūts, SIA “Baltic Open Solutions Center”)
10:45 Kas ir Eiropas Digitālās inovācijas centrs un kādas ir iespējas tas sniedz
(Roberts Gaižutis, projekta “Latvijas Digitālais akselerators” Dienvidkurzemes reģiona koordinators )
Uzzini vairāk: https://www.digitallatvia.lv/edic-latvija/apmacibas/
Ja radušās kādas neskaidrības vai papildu jautājumi, vai, ja apmācību sarakstā neatradi sev interesējošās apmācības, raksti mums uz [email protected].
Eiropas Savienības projekta “Latvijas Digitālais akselerators (DAoL)” ietvaros tiek īstenotas apmācības un prasmju pilnveidošanas nodarbības. Tiek organizēti gan intensīvi digitālo prasmju kursi augsti kvalificētiem uzņēmumu darbiniekiem (MI, HPC, kiberdrošības u.c. jomās), gan digitālās transformācijas kursi uzņēmumu vadībai. Tāpat tiek nodrošināti digitālie inovāciju ievadkursi un prakses vietas digitalizācijas veicināšanai un ekosistēmas stiprināšanai.
Līdzfinansēts no Eiropas Savienības projekta "Latvijas Digitālais akselerators" DAoL, ID Nr. 101083718 un Eiropas Savienības Atjaunošanas un noturības mehānisma ID Nr. 2.2.1.1.i.0/1/23/I/CFLA/002. Eiropas Savienība neatbild par materiāla saturu.
Aicinām pievienoties Apvārsnis Eiropa 4. klastera “Digitālā joma, rūpniecība un kosmoss” informācijas dienai

- Klimatam neitrāla, cirkulāra un digitalizēta ražošana;
- Palielināta autonomija galvenajās stratēģiskās vērtību ķēdēs elastīgai nozarei;
- Pasaules vadošās datu un skaitļošanas tehnoloģijas;
- Digitālās un jaunās tehnoloģijas konkurētspējai un piemērotas zaļajam kursam;
- Atvērta stratēģiska autonomija globālu kosmosa infrastruktūru, pakalpojumu, lietojumprogrammu un datu izstrādē, izvietošanā un izmantošanā;
- Uz cilvēku vērsta un ētiska digitālo un industriālo tehnoloģiju attīstība.
Latvijas Digitālais akselerators aicina komandai pievienoties projektu administratīvo ekspertu - lietvedi
Aicinām Latvijas Digitālā akseleratora komandā
projektu administratīvo ekspertu - lietvedi (amats uz noteiktu laiku).
Tev tiks uzticēti šādi pienākumi:
- darbs ar Eiropas Digitālās Inovācijas centra projektu (EDIC), vietējiem un starptautiskiem projektiem, attīstot un veicinot digitālo transformāciju Latvijas uzņēmumiem un publiskai pārvaldei;
- veikt administratīvus uzdevumus– sanāksmju organizēšana, protokolēšana, rīkojumu, līgumu un lēmumu sagatavošana un izpildes koordinēšana;
- veikt klientu administratīvo pārbaudi, izstrādāt protokolus u.c. dokumentus;
- uzturēt aktuālus datus dažādos reģistros;
- komunicēt, konsultēt un koordinēt sadarbību ar klientiem, LDA partneriem un valdi.
Priecāsimies, ja Tev ir:
- augstākā izglītība;
- izcilas latviešu un ļoti labas angļu valodas zināšanas (mutiski un rakstiski);
- pieredze dokumentu (protokolu, līgumu, lēmumu, rīkojumu u.c.) gatavošanā;
- pieredze lietvedībā;
- pieredze iepirkumu un tehnisko specifikāciju gatavošanā;
- vēlamas zināšanas par digitālajām tehnoloģijām, to izmantošanu;
- augsta atbildības sajūta un precizitāte;
- lieliskas prezentēšanas, komunikācijas un sarunu vadīšanas prasmes.
Novērtēsim tādas kompetences kā:
- darbs komandā, konceptuāla domāšana, komunikācija, orientācija uz klientu, rezultātu sasniegšana, ētiskums, spējas organizēt savu darbu un strādāt patstāvīgi;
- interese par tehnoloģijām un to attīstības tendencēm.
Mēs piedāvājam:
- dinamisku pieredzi jaunā organizācijā;
- izaugsmes un jaunu prasmju apgūšanas iespējas gan vietējā, gan starptautiskā vidē;
- bruto darba algu no 1200 - 1400 EUR/mēnesī (atkarībā no profesionālās pieredzes);
- darbam nepieciešamo aprīkojumu, apmaksātas telefonsarunas un neierobežotu internetu;
- darba vietu Rīgas centrā, elastīgu darba laiku un iespēju strādāt attālināti.
Gaidīsim Tavu pieteikumu (CV un motivācijas vēstuli) uz e-pastu [email protected] līdz 23.07.2023.
Vēlies būt daļa no Latvijas digitālās izaugsmes un veiksmes stāsta? Šī ir iespēja pievienoties augošam kolektīvam, kas ir daļa no Eiropas Digitālā inovāciju centru tīkla. Latvijas Digitālais akselerators veidots ar mērķi sekmēt digitālo pārveidi un inovācijas Latvijas uzņēmumos un publiskajā sektorā, uzlabot Latvijas uzņēmumu konkurētspēju un publiskā sektora pakalpojumu kvalitāti ar jaunu digitālo risinājumu palīdzību un vairot investīcijas informācijas un komunikācijas tehnoloģiju pētniecībā un attīstībā.