Iespēja apmeklēt izglītības tehnoloģiju demonstrāciju telpu “Nākotnes klase” Ventspils Augsto tehnoloģiju parkā
Ventspils Augsto tehnoloģiju parks kā viens no projekta “Latvijas Digitālais akselerators” (DAoL) kontaktpunktiem piedāvā klātienē apmeklēt izglītības tehnoloģiju (EdTech) demonstrāciju telpu “Nākotnes klase”, lai atvērto durvju nedēļas ietvaros uzzinātu par iespējām izmēģināt klases konceptu un pieejamās tehnoloģijas.
Viens no Eiropas Digitālās inovācijas centra “Latvijas Digitālais akselerators” darbības mērķiem ir atbalstīt inovācijas izglītībā, veicināt izglītības tehnoloģiju attīstīšanu Latvijā un to veiksmīgu izmantošanu mācību procesā visās Latvijas skolās – gan valsts, gan privātajās. Projekta partnera “Ventspils Augsto tehnoloģiju parks” izveidotā EdTech demonstrāciju telpa “Nākotnes klase” sniedz iespēju pašvaldībām un skolām iepazīties ar mūsdienīga klases iekārtojuma idejām un testēt dažāda veida aprīkojumu, programmatūru un lietotnes, kas var būt lietderīgas mācību darbā gan klātienes, gan attālinātajās, gan jaukta tipa nodarbībās.
No 5. līdz 15. jūnijam iespējams apmeklēt Nākotnes klasi un uzzināt par tās izmantošanas iespējām EDIC ietvaros. Uz apmeklējumu jāpiesakās tiešsaistē, atzīmējot sev vēlamo apmeklējuma laiku: https://ej.uz/atverto_durvju_nedela . Vairāk par Nākotnes klasi iespējams uzzināt interneta vietnē www.nakotnesklase.lv , bet par EDIC projektu, tā sniegtajiem pakalpojumiem un iespējām, kā arī pieteikšanos atbalstam https://www.digitallatvia.lv/.
Līdzfinansēts no Eiropas Savienības projekta "Latvijas Digitālais akselerators" DAoL, ID Nr. 101083718 un Eiropas Savienības Atjaunošanas un noturības mehānisma ID Nr. 2.2.1.1.i.0/1/23/I/CFLA/002. Eiropas Savienība neatbild par materiāla saturu.

Aizvadīta konference “Investīcijas nākotnes talantos”
Trešdien, 31. maijā Liepājas Valsts Tehnikuma telpās norisinājās konference “Investīcijas nākotnes talantos”, kurā pulcējās vairāk kā 130 klātienes un tiešsaistes skatītāji, uzņēmēji, izglītības iestāžu pārstāvji un citu nozaru eksperti, lai diskutētu par nākotnes darba tirgus prasībām, tehnoloģijām, digitālajām prasmēm un uzņēmumu izaugsmes plāniem. Visas dienas garumā dalībniekiem bija iespēja uzklausīt dažādu nozaru ekspertus, augstāko un profesionālo izglītības iestāžu pārstāvjus un rast atbildes uz sev interesējošiem jautājumiem.
Konferences trīs daļās tika apskatītas tādas tēmas, kā Liepājas pilsētas uzņēmējdarbības attīstība un uzņēmēju ilgtermiņa plāni, ilgtspējīgas profesionālās un augstākās izglītības pilnveides iespējas, kā arī tehnoloģiju, mākslīgā intelekta un digitālo prasmju nozīme tagadnes un nākotnes darba tirgū.
“Tehnoloģiju attīstības rezultātā ir skaidrs, ka mūsu darbs un veids, kā cilvēki uztver informāciju, mainās, un mums, žurnālistiem, ir jāmainās laikam līdzi. Jaunajiem speciālistiem būs jāattīsta “multitaskinga”* spējas – vienlaikus prast filmēt, montēt, saprast saturu. Ja esi vienkārši žurnālists, kas uzdod jautājumus – tas vairs nākotnē nestrādās,” par nākotnes prasmēm viedokli pauž TV3 Latvija raidījuma “Nekā personīga” žurnālists un vadītājs Jānis Krēvics.
“Kad jaunais profesionālis ierodas uz darba interviju, viņš, iespējams, ir izpētījis uzņēmuma darbību internetā, tomēr šī informācija īsti nerada izpratni par to, kāda izskatās ikdiena konkrētajā amatā. Prakse, kuru viņš ir ieguvis studiju programmas ietvaros, nesniedz pilnvērtīgu priekšstatu un neatbild uz visiem jautājumiem,” spriež SIA “AE Partner” prokūriste un personāla vadītāja Jolanta Pavītola: “Ņemot vērā tehnoloģiju attīstību, mākslīgā intelekta un virtuālās realitātes radītās iespējas, uzskatu, ka izglītības iestādēs, varētu būt vērtīgi, rast veidus kā integrēt šos rīkus, un ar tehnoloģiju palīdzību, radīt iespēju jauniešiem, kā jaunajiem speciālistiem “sajust”, kāda izskatās konkrētā amata ikdienas darba specifika realitātē.”
Konferences rezultātā secināts, ka vairāki klātesošie uzņēmēji un nozaru pārstāvji paredz uzsākt aktīvu darbību studiju programmu izstrādē un/vai attīstībā, iesaistīties akadēmiskajā darbā un jauno profesionāļu apmācīšanā, kā arī prakses iespēju nodrošināšanā viņu pārstāvētajā uzņēmumā, tādējādi sniedzot savu ieguldījumu jauno profesionāļu prasmju attīstīšanā, balstoties uz nākotnes darba tirgus vajadzībām.
Kā minēts iepriekš, konferencē uzstājās Liepājas valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks Salvis Roga, Liepājas Universitātes Senāta priekšsēdētājs, Profesionālās bakalaura studiju programmas “Viedās tehnoloģijas un mehatronika” direktors Uldis Žaimis, Liepājas Valsts tehnikuma direktors Agris Ruperts, Ekonomikas ministrijas Analītikas dienesta Vecākais ekonomists Normunds Ozols, SIA “Trelleborg Wheel Systems Liepaja LSEZ” personāla vadītāja Una Kasparaviča, SIA “MĀRAS LĀCIS” valdes loceklis, kultūras vietas “Atmodas dārzs” idejas autors un īpašnieks Madars Markus-Narvils, “S-TEC Latvia” valdes loceklis Janeks Kreitāls, LSEZ SIA “Caljan” inženiertehniskās nodaļas vadītājs Edgars Metuzāls, projekta “Latvijas Digitālais akselerators” Kurzemes reģiona koordinators Roberts Gaižutis, TV3 Latvija raidījuma “Nekā personīga” žurnālists un vadītājs Jānis Krēvics, Liepājas koncertzāles “Lielais dzintars” valdes priekšsēdētājs Timurs Tomsons un mākslīgā intelekta eksperts, “Catsy Cat Studio” informācijas tehnoloģiju attīstības vadītājs Mārtiņš Šneiders.
Konferences mērķis bija apzināt Liepājas un Kurzemes uzņēmējus, noskaidrot kādi ir uzņēmumu nākotnes izaugsmes plāni, kādas būs darba tirgus prasības un kādas studiju programmas veidot universitātēm un augstskolām jau šodien, lai spētu laicīgi sagatavot jauniešus nākotnes darba tirgum.
Konferenci organizē biedrība “Zaļo un Viedo Tehnoloģiju Klasteris” sadarbībā ar Kurzemes plānošanas reģionu, Liepājas valstspilsētas pašvaldību un partneriem projekta Nr. LV-LOCALDEV-0004 “Uzņēmējdarbības atbalsta pasākumi Kurzemes plānošanas reģionā” ietvaros. Projektu līdzfinansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija, izmantojot Eiropas Ekonomikas zonas grantus programmā “Vietējā attīstība, nabadzības mazināšana un kultūras sadarbība”, Liepājas valstspilsētas pašvaldība, Eiropas Savienības projekts “Latvijas Digitālais akselerators”, DAoL, ID Nr. 101083718 no Eiropas Savienības līdzekļiem un Id. Nr. 2.2.1.1.i.0/1/23/I/CFLA/002 no Atveseļošanās fonda līdzekļiem un Eiropas klasteru sadarbības platforma Euroclusters projekts “GEMSTONE” – Zaļās ražošanas atbalsts rūpniecisko MVU atveseļošanai un noturībai Projekta Nr. SMP-COSME-2021-CLUSTER-01.
*no angļu valodas multitasking – vairāku uzdevumu veikšana vienlaikus/vairāku kompetenču apgūšana vienlaikus.
Rēzeknē notiks pasākums "Atbalsts uzņēmējdarbības digitalizācijai - IESPĒJA, kas JĀIZMANTO! Finansējums un risinājumi"

Ekonomikas ministrija, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra, Attīstības finanšu institūcija Altum kopā ar Eiropas digitālās inovācijas centriem aicina uz pasākumu "Atbalsts uzņēmējdarbības digitalizācijai - IESPĒJA, kas JĀIZMANTO! Finansējums un risinājumi"
Pasākums notiks Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrā "Zeimuļs" (Krasta iela 31, Rēzekne).
Pieteikšanās: https://bit.ly/digi_seminars_rezekne_14_06
Pasākuma programma
9.30 – 10.00 Reģistrācija/ Kafijas pauze / Konsultācijas
10.05 – 10.20 Valsts un #Atveseļošanasfonds atbalsts jaunām investīcijām – iespējas / Anita Zimele, Ekonomikas ministrija
10.20 – 10.40 Uzņēmuma digitalizācija: ar ko sākt un bez kā neiztikt?/ Elvis Kvalbergs, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera, SIA "Excellent Latvia"
10.40 – 11.00 Atbalsts procesu digitalizācijai un to pilnveidošanai / Andris Kucins, Latgales uzņēmējdarbības centrs
11.00 – 11.20 Atbalsts digitālo platformu un inovāciju radīšanai / Krista Freiberga, Biedrības “Latvijas Digitālais akselerators”
11.20 – 11.40 Rasa Botanicals iedvesmas stāsts/Zane Grigale-Soročina, SIA "Rasa Botanicals"
11.40 – 12.10 Kafijas pauze / konsultācijas
12.10 – 12.30 Atbalsts procesu digitalizācijai / Arīna Kudrjavceva, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra
12.30 – 12.50 Aizdevums ar kapitāla atlaidi uzņēmuma digitalizācijai / Ilze Zandberga, ALTUM
13.10 – 13.30 Drošība digitālajā vidē / Juris Verečinskis, Zemessardzes Kiberaizsardzības vienības kibersargs
13.30 – 14.00 Konsultācijas/ Kafijas pauze
#NextGenerationEU | #ESfondi | #atbalstsuzņēmējiem
Līdzfinansēts no Eiropas Savienības projekta "Latvijas Digitālais akselerators" DAoL, ID Nr. 101083718 un Eiropas Savienības Atjaunošanas un noturības mehānisma ID Nr. 2.2.1.1.i.0/1/23/I/CFLA/002.
Eiropas Savienība neatbild par vietnes saturu.
Liepājā notiks pasākums "Atbalsts uzņēmējdarbības digitalizācijai - IESPĒJA, kas JĀIZMANTO! Finansējums un risinājumi"
Ekonomikas ministrija, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra, attīstības finanšu institūcija Altum kopā ar Eiropas digitālās inovācijas centriem aicina uz pasākumu "Atbalsts uzņēmējdarbības digitalizācijai - IESPĒJA, kas JĀIZMANTO! Finansējums un risinājumi"
Pasākuma programma
Pasākums tiks raidīts arī tiešsaistē.
Eiropas Digitālās inovācijas centrs iepazīstina novadu pašvaldības ar tā sniegtajām iespējām
Viens no Latvijā diviem Eiropas Digitālās inovācijas centriem – “Latvijas Digitālais akselerators” – maijā viesojas vairāku novadu pašvaldībās, lai iepazīstinātu to vadītājus ar iespējām, kādas EDIC piedāvā publiskā sektora pārstāvjiem, atbalstot inovatīvus digitālo produktu un pakalpojumu radīšanu novada iedzīvotājiem un sekmētu izglītības digitalizācijas procesus.
Latvijas Digitālā akseleratora Ziemeļkurzemes kontaktpunkts “Ventspils Augsto tehnoloģiju parks” 10. maijā tikās ar Aizkraukles novada domes vadību, lai informētu par Eiropas Digitālā centra (EDIC) pakalpojumu klāstu un atbalsta iespējām, kādas var saņemt dome, tās pakļautībā esošās iestādes, kapitālsabiedrības un citi publiskā sektora pārstāvji, radot jaunus, inovatīvus digitālos produktus novada iedzīvotājiem. Ziemeļkurzemes kontaktpunkta viena no atbildības jomām ir atbalsta sniegšana digitālo izglītības produktu jeb EdTech attīstībai, tāpēc arī šis bija svarīgs sarunu punkts.
Pašvaldība atzinīgi novērtēja gan iespēju piesaistīt plašu tehnisko ekspertu loku jaunu produktu testēšanai un pilotēšanai, gan iespēju saņemt konsultācijas par finansējuma piesaisti jauno produktu izstrādei, apmācības speciālistiem, kā arī citas EDIC sniegtās iespējas. Ideju ir daudz – digitālās kartes sabiedriskajam transportam, komunālo pakalpojumu digitalizācija, pusdienu apmaksas risinājumi skolēniem… Ikvienā no tām EDIC var kļūt par spēcīgu atbalstu un virzītājspēku!
Šādas līdzīgas vizītes, ar mērķi iesaistīt Latvijas pašvaldības un publiskā sektora pārstāvjus Eiropas Digitālās inovācijas centra projektā, tiks rīkotas arī turpmāk. Jau 18. maijā LDA viesosies Jelgavas novada domē, bet 20. maijā Preiļu novada domē. Maijā plānots apmeklēt arī Bauskas novada domi. Digitālās inovācijas un digitālā transformācija veicināma ne tikai uzņēmējdarbībā, bet arī valsts un reģionālajā pārvaldē, jo tas ir viens no efektīvākajiem veidiem, kā panākt straujāku ekonomikas izaugsmi un IKP pieaugumu, publisko pakalpojumu pieejamību 24x7, klientu laika un izmaksu ekonomiju, iedzīvotāju apmierinātības pieaugumu un publisko pakalpojumu kvalitātes uzlabošanos.Vairāk par EDIC projektu, tā sniegtajiem pakalpojumiem un iespējām, kā arī pieteikšanos atbalstam variet uzzināt: https://www.digitallatvia.lv/.
Līdzfinansēts no Eiropas Savienības projekta "Latvijas Digitālais akselerators" DAoL, ID Nr. 101083718 un Eiropas Savienības Atjaunošanas un noturības mehānisma ID Nr. 2.2.1.1.i.0/1/23/I/CFLA/002.
Eiropas Savienība neatbild par vietnes saturu.
Konferencē “Investīcijas nākotnes talantos” pulcēsies izglītības un uzņēmējdarbības nozaru profesionāļi

Konferences “Investīcijas nākotnes talantos” apmeklētājiem būs unikāla iespēja satikt vairākus izglītības, uzņēmējdarbības un ražošanas nozaru ekspertus, lai iesaistītos diskusijās par tagadnes un nākotnes investīcijām darba tirgū un nodarbinātības izaicinājumiem digitalizācijas kontekstā. Konference norisināsies 31. maijā plkst. 11:00 Liepājas Valsts tehnikuma telpās. Ieeja pasākumā bez maksas, iepriekš aizpildot reģistrēšanās anketu: https://greentechlatvia.eu/lv/forums-investicijas-nakotnes-talantos/
Konferences mērķis ir noskaidrot Kurzemes, jo īpaši Liepājas uzņēmēju attīstības plānus un potenciālās darba tirgus tendences, tādējādi sniedzot iespēju izglītības iestādēm savlaicīgi gatavot atbilstošas studiju programmas jauno profesionāļu zināšanu pilnveidei. Tāpat tiks iztirzātas strauji augošās tehnoloģiskās un digitālās iespējas, kā arī diskutēts par nākotnes darba tirgum būtiskām prasmēm.
Pasākums norisināsies trīs daļās, uzstājoties dažādu nozaru ekspertiem, tostarp augstāko un profesionālo izglītības iestāžu pārstāvjiem:
1. daļā “Liepāja 2030” uzstāsies Liepājas valstpilsētas pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks Salvis Roga ar tēmu “Liepāja – vieta uzņēmēju un speciālistu ambīcijām”, Liepājas Universitātes Senāta priekšsēdētājs, Profesionālās bakalaura studiju programmas “Viedās tehnoloģijas un mehatronika” direktors Uldis Žaimis ar tēmu “Liepājas Universitāte inženierzinātņu speciālistu sagatavošanas izaicinājumu priekšā” un Liepājas Valsts tehnikuma direktors Agris Ruperts ar tēmu “Profesionālās izglītības ilgtspējīga atbilstība darba tirgus prasībām”.
2. daļas diskusiju panelī “Investīcijas darba tirgū - tagadne un nākotne” piedalīsies Ekonomikas ministrijas Analītikas dienesta Vecākais ekonomists Normunds Ozols, SIA “Trelleborg Wheel Systems Liepaja LSEZ” personāla vadītāja Una Kasparaviča, SIA “MĀRAS LĀCIS” valdes loceklis, kultūras vietas “Atmodas dārzs” idejas autors un īpašnieks Madars Markus-Narvils un “S-TEC Latvia” valdes loceklis Janeks Kreitāls, lai diskutētu par uzņēmumu vajadzībām un ilgtermiņa attīstības plāniem, vajadzībām darba tirgus kontekstā un izzūdošām profesijām.
3. daļā un noslēdzošajā diskusiju panelī “Robots un cilvēks: kā digitālās prasmes var palīdzēt cilvēkam konkurēt ar robotiem” par tehnoloģijām, digitalizāciju un mākslīgā intelekta ietekmi uz darba tirgu diskutēs LSEZ SIA “Caljan” inženiertehniskās nodaļas vadītājs Edgars Metuzāls, projekta “Latvijas Digitālais akselerators” Kurzemes reģiona koordinators Roberts Gaižutis, TV3 Latvija raidījuma “Nekā personīga” žurnālists un vadītājs Jānis Krēvics, kā arī Liepājas koncertzāles “Lielais dzintars” valdes priekšsēdētājs Timurs Tomsons.
Pasākuma moderators – AS LSEZ “Nordplast Piemare” izpilddirektors Gatis Ginters.
Konferencē īpaši gaidīti uzņēmumu īpašnieki, augstākā un vidējā līmeņa vadītāji, izglītības sektorā strādājošie, lēmējvaras un izpildvaras pārstāvji, studenti un citi interesenti. Dalībnieki aicināti iesaistīties diskusijās un uzdot sev interesējošus jautājumus. Pasākumā būs iespēja baudīt arī gardas pusdienas un tīkloties kafijas pauzēs.
Pasākums pieejams bez maksas, iepriekš reģistrējoties šeit: https://greentechlatvia.eu/lv/forums-investicijas-nakotnes-talantos/
Konferenci organizē biedrība “Zaļo un Viedo Tehnoloģiju Klasteris” sadarbībā ar Kurzemes plānošanas reģionu, Liepājas valstspilsētas pašvaldību un partneriem projekta “Uzņēmējdarbības atbalsta pasākumi Kurzemes plānošanas reģionā” ietvaros. Projektu līdzfinansē Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta 2014. - 2021. gada perioda programma “Vietējā attīstība, nabadzības mazināšana un kultūras sadarbība”, Liepājas valstpilsētas pašvaldība un Eiropas Savienības projekts "Latvijas Digitālais akselerators", DAoL, ID Nr. 101083718 no Eiropas Savienības līdzekļiem un Id. Nr. 2.2.1.1.i.0/1/23/I/CFLA/002 no Atveseļošanās fonda līdzekļiem.
Latvijas Digitālais akselerators aicina uz vebināru “Digitālo prasmju apmācību iespējas”
Eiropas Savienības projekta “Latvijas Digitālais akselerators (DAoL)”, ID Nr. 101083718, ietvaros tiek īstenotas apmācības un prasmju pilnveidošanas nodarbības. Tiek organizēti gan intensīvi digitālo prasmju kursi augsti kvalificētiem uzņēmumu darbiniekiem (MI, HPC, kiberdrošības u.c. jomās), gan digitālās transformācijas kursi uzņēmumu vadībai. Tāpat tiek nodrošināti digitālie inovāciju ievadkursi un prakses vietas digitalizācijas veicināšanai un ekosistēmas stiprināšanai.
Latvijas Digitālais akselerators sadarbībā ar Rēzeknes Speciālo ekonomisko zonu 18. maijā pulksten 10.00 aicina pievienoties vebināram “Digitālo prasmju apmācību iespējas”, lai uzzinātu par digitalizācijas apmācībām un Eiropas Savienības atbalsta programmu iespējām. Reģistrējies vebināram šeit: https://forms.office.com/e/g0U7T08QxF
Vebināra programma:
10:00 - Informācija par Latvijas Digitālo akseleratoru un tā sniegtajiem pakalpojumiem.
10:10 - Informācija par aktuālajām apmācību programmām digitalizācijā.
10:40 – Pieredzes stāsts. SIA “Midis” RSEZ pārstāvis.
10:50 – Jautājumi un atbildes.
Līdzfinansēts no Eiropas Savienības projekta "Latvijas Digitālais akselerators" DAoL, ID Nr. 101083718 un Eiropas Savienības Atjaunošanas un noturības mehānisma ID Nr. 2.2.1.1.i.0/1/23/I/CFLA/002.
Eiropas Savienība neatbild par vietnes saturu.
Projekta "Automatizācijas rīki radošajām industrijām AutoRade" aktualitātes 2023. gada sākumā
Projekt "Automatizācijas rīki radošajām industrijām AutoRade" uzsākts aktīvs darbs – izveidotas darba grupas, notiek darba grupu tikšanās, kuru mērķis sākotnēji bija savstarpēji iepazīties darba grupu pārstāvjiem, kas uzsāks un nodrošinās darbu projektā plānoto darbību īstenošanā, lai tiktu sasniegts projekta iesniegumā noteiktais mērķis un rezultāti. Projekta darba grupās piedalās pārstāvji no sadarbības partneru institūcijām atbilstoši to kompetencei.
2023. gada 2. februārī Ventspilī norisinājās darba grupas “Produktu un pakalpojumu ātrā prototipēšana un digitālā ražošana” tikšanās.
Tikšanās notika Ventspils dizaina darbnīcā RADE, kur bija iespēja iepazīties ar RADE sniegtajām iespējām un iekārtām, lai veiksmīgi varētu izstrādāt jaunu studiju kursu par produktu un pakalpojumu ātro prototipēšanu un digitālo ražošanu un varētu integrēt prototipēšanu kādā no jau esošajiem studiju kursiem, kā piemēram, 3D prototipēšana, robotu detaļās un mehānismos un to konstruēšanā, apģērbu projektēšanā u.c. kursos. Pasākuma dalībniekiem bija iespēja izmēģināt prototipēšanai pieejamās tehnoloģijas – darba grupas dalībnieki izmēģināja krūžu paliktņu apdruku ar sublimācijas metodi un savām rokām izgatavoja paliktņus ar projekta un partneru logo. Vēlāk notika projekta partneru prezentācijas un iepazīstināšana ar esošajiem studiju kursiem un tēmām katrā mācību iestādē, notika diskusijas par iespējām integrēt prototipēšanu esošos studiju kursos un tika risināti jautājumi par veiksmīgu tālākās sadarbības organizēšanu.
2023. gada 9. februārī Valmierā norisinājās otrā darba grupas “Produktu un pakalpojumu ātrā prototipēšana un digitālā ražošana” tikšanās.
Darba grupu dalībnieki sākotnēji tika iepazīstināti ar Valmieras koprades darbnīcas DARE piedāvātajām iespējām un tad paši, praktiski un radoši darbojoties, izveidoja savus auduma maisiņu dizainus par tēmu #AutoRade. Tālāk sekoja vizīte Vidzemes Augstskolā, kur tika apmeklēta VR/AR laboratorija un uzzināts vairāk par tās izmantošanas galvenajām priekšrocībām mācību procesa uzlabošanā un paātrināšanā. Dienas turpinājumā, kopā ar darba grupu pārstāvjiem, tika strādāts pie uzdevumu sadales, jaunu studiju kursu/moduļu izstrādes, ātrās prototipēšanas un VR/AR tehnoloģiju integrēšanu studiju kursos. Dalībnieki diskutēja par iespējām integrēt prototipēšanu jaunajos studiju kursos.
Pārējās darba grupas, kas izveidotas projektā AutoRade, regulāri tiekas tiešsaistes sanāksmēs. Paralēli tam tiek piesaistīti nepieciešamie ārpakalpojumu eksperti, gatavoti iepirkumi studiju programmu digitalizācijai nepieciešamo iekārtu un programmatūras iegādei.
Aktivitātes tiek īstenotas ESF projekta “Automatizācijas rīki radošajām industrijām AutoRade”, ID Nr. 8.2.3.0/22/A/004, ietvaros. Projekta partneri: Ekonomikas un kultūras augstskola, Latvijas Universitāte, Transporta un sakaru institūts, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija, Vidzemes augstskola, Liepājas Universitāte, Latvijas Digitālais akselerators, Ventspils Augsto tehnoloģiju parks, Valmieras Attīstības aģentūra.
Projekta
kopējais budžets ir 1 682 157,84 EUR, tajā skaitā
ESF finansējums ir 85% no attiecināmajiem izdevumiem jeb 1 429 834,16 EUR;
Valsts budžeta finansējums ir 15% no attiecināmajiem izdevumiem jeb 252 323,68
EUR.
Projekta ieviešanas periods: no 2022. gada 31.
oktobra līdz 2023. gada 31. decembrim (14 mēneši).
Skaties video ierakstus no vebināra "Atbalsts uzņēmumu digitalizācijai. Finansējums un pieteikšanās"
Finansēts no Eiropas Savienības projekta "Latvijas Digitālais akselerators", DAoL, ID Nr. 101083718
Eiropas Savienība neatbild par materiāla saturu.
Aicinām uz tīklošanās pasākumu “Uzņēmuma digitalizācija – pieredze un ieteikumi”

Pasākumā būs iespēja saņemt skaidrojumus no nozares ekspertiem un jomas pētniekiem:
- Atbalsts digitālo platformu un inovāciju radīšanai (Biruta Elīza Kirmuška / Latvijas Digitālais akselerators)
- Ilgtspējīgā digitalizācija (Rasa Gulbe / DATI Group
- Datu uzglabāšana un apmaiņa (Gints Kļaviņš / DATI Group)
- Digitālais dvīnis (Jānis Kampars / RTU)
- Datu drošība (Andris Soroka / Headtechnology)
Eksperti sniegs ieskatu, kā ilgtermiņā izvēlēties efektīvus IT risinājumus un atrast uzņēmumam piemērotus mākoņpakalpojumus, informēs par digitālo dvīni, tā pielietojumu un ceļu līdz tā izveidei, kā arī stāstīs par nepieciešamību skatīties uz uzņēmumu hakera acīm.
Uzzini vairāk un reģistrējies <<<ŠEIT.
Finansēts no Eiropas Savienības projekta "Latvijas Digitālais akselerators", DAoL, ID Nr. 101083718
Eiropas Savienība neatbild par materiāla saturu.
Latvijas Digitālais akselerators aicina komandai pievienoties projektu vadītāju digitalizācijas jomā
Aicinām Latvijas Digitālā akseleratora komandā projektu vadītāju digitalizācijas jomā (amats uz noteiktu laiku).
Tev tiks uzticēti šādi pienākumi:
- darbs ar Eiropas Digitālās Inovācijas centra projektu (EDIC), vietējiem un starptautiskiem projektiem, attīstot un veicinot digitālo transformāciju Latvijas uzņēmumiem un publiskai pārvaldei;
- veikt digitālā brieduma testus, izstrādāt digitālās attīstības ceļa kartes un sniegt konsultācijas klientiem;
- izstrādāt digitālās pārveides stratēģijas;
- sagatavot nepieciešamo dokumentāciju projektu īstenošanai;
- kvalitatīvi organizēt un vadīt procesus un projektus: plānot projekta aktivitātes, laika grafiku, budžetu un sasniedzamos rezultātus.
- sanāksmju organizēšana un vadīšanā klātienē un attālināti par veicamajiem uzdevumiem, risinājumiem un piesaistīto cilvēkresursu vadība;
- pārzināt Eiropas Savienības, reģionālās un nacionālās atbalsta programmas inovāciju un digitalizācijas jomās, sniegt konsultācijas un piesaistīt nepieciešamo finansējumu klientiem.
Priecāsimies, ja Tev būs:
- augstākā izglītība;
- pieredze Eiropas Savienības vai reģionālo fondu projektu sagatavošanā un/vai īstenošanā (par priekšrocību tiks uzskatīta pieredze digitālās transformācijas projektu vadībā);
- pieredze juridisko dokumentu (līgumu, lēmumu, rīkojumu u.c.) gatavošanā;
- pieredze un zināšanas par digitālajām tehnoloģijām, to izmantošanu;
- pieredze iepirkumu un tehnisko specifikāciju gatavošanā;
- ļoti labas latviešu un angļu valodas zināšanas (mutiski un rakstiski);
- augsta atbildības sajūta un precizitāte;
- lieliskas komunikācijas un sarunu vadīšanas prasmes;
Novērtēsim tādas kompetences kā :
- darbs komandā, konceptuāla domāšana, komunikācija, orientācija uz klientu, rezultātu sasniegšana, ētiskums, spējas organizēt savu darbu un strādāt patstāvīgi.
- interese par tehnoloģijām un to attīstības tendencēm.
Mēs piedāvājam:
- dinamisku pieredzi jaunā organizācijā;
- izaugsmes un jaunu prasmju apgūšanas iespējas gan vietējā, gan starptautiskā vidē;
- bruto darba algu no 1800 - 2000 EUR/mēnesī (atkarībā no profesionālās pieredzes);
- darbam nepieciešamo aprīkojumu, apmaksātas telefonsarunas un neierobežotu internetu;
- darba vietu Rīgas centrā, elastīgu darba laiku un iespēju strādāt attālināti.
Gaidīsim Tavu pieteikumu (CV un motivācijas vēstuli) uz e-pastu [email protected] līdz 11.04.2023.
Vēlies būt daļa no Latvijas digitālās izaugsmes un veiksmes stāsta? Šī ir iespēja pievienoties augošam kolektīvam, kas ir daļa no Eiropas Digitālā inovāciju centru tīkla. Latvijas Digitālais akselerators veidots ar mērķi sekmēt digitālo pārveidi un inovācijas Latvijas uzņēmumos un publiskajā sektorā, uzlabot Latvijas uzņēmumu konkurētspēju un publiskā sektora pakalpojumu kvalitāti ar jaunu digitālo risinājumu palīdzību un vairot investīcijas informācijas un komunikācijas tehnoloģiju pētniecībā un attīstībā.
Latvijas Digitālais akselerators aicina uz vebināru “Digitālo prasmju apmācību iespējas”
Eiropas Savienības projekta “Latvijas Digitālais akselerators (DAoL)”, ID Nr. 101083718, ietvaros tiek īstenotas apmācības un prasmju pilnveidošanas nodarbības. Tiek organizēti gan intensīvi digitālo prasmju kursi augsti kvalificētiem uzņēmumu darbiniekiem (MI, HPC, kiberdrošības u.c. jomās), gan digitālās transformācijas kursi uzņēmumu vadībai. Tāpat tiek nodrošināti digitālie inovāciju ievadkursi un prakses vietas digitalizācijas veicināšanai un ekosistēmas stiprināšanai.
Latvijas Digitālais akselerators sadarbībā ar biedrību "Zaļo un Viedo Tehnoloģiju Klasteri" 11. aprīlī pulksten 10.00 aicina pievienoties vebināram “Digitālo prasmju apmācību iespējas”, lai uzzinātu par digitalizācijas apmācībām un Eiropas Savienības atbalsta programmu iespējām. Reģistrējies vebināram šeit: https://forms.office.com/e/11wAMup2Pf
Vebināra programma:
10:00 Pieredzes stāsts. Latvijas inovāciju uzņēmuma “InPass” vadītājs Raivis Ekšteins
10:10 Informācija par Eiropas Digitālās inovācijas centru un tā sniegtajiem pakalpojumiem
10:20 Informācija par aktuālām apmācību programmām digitalizācijā:
- Elektronikas un datorzinātņu institūts;
- Vidzemes Augstskola;
- SIA "Helve"
10:40 Uzņēmumu apmācību vajadzības. Jautājumi un atbildes.
Finansēts no Eiropas Savienības projekta "Latvijas Digitālais akselerators", DAoL, ID Nr. 101083718
Eiropas Savienība neatbild par materiāla saturu.
Aicina uz tiešsaistes vebināru "Atbalsts uzņēmumu digitalizācijai"

Aicinām 13.aprīlī pulksten 10:00 apmeklēt tiešsaistes vebināru "Atbalsts uzņēmumu digitalizācijai. Finansējums un pieteikšanās."







Atklātas pirmās trīs atbalsta programmas uzņēmējdarbības digitalizācijas veicināšanai
Šā gada 22. februārī atklātas pirmās trīs Ekonomikas ministrijas (EM) izstrādātās Atveseļošanas fonda atbalsta programmas uzņēmējdarbības digitalizācijai, kuru ietvaros plānots sniegt atbalstu komersantiem 95,14 miljonu EUR apmērā.
Ekonomikas ministre Ilze Indriksone: “Lai uzņēmumi kļūtu vēl konkurētspējīgāki, kas ir arī visas Latvijas izaugsmes rādītājs, kopīgiem spēkiem ir jāveicina uzņēmumu digitalizācija, ieguldot tehnoloģiskos risinājumos un inovācijās, kā arī veicot izmaiņas ražošanas procesos. Jā, tas var būt finansiāli ietilpīgs projekts, taču izdevumi jāvērtē kontekstā ar nākotnes ieguvumiem – pieaugošo produktivitāti un finanšu rezultātiem. Uzņēmējdarbības digitālajai transformācijai atbalstu sniegs Ekonomikas ministrija, veicinot dažādu tehnoloģisko procesu digitalizāciju, kā arī digitālo pakalpojumu un nepieciešamo spēju un prasmju attīstību uzņēmuma darbiniekiem”.
Uzņēmumu digitālās transformācijas sekmēšanai EM kopumā ieviesīs piecas jaunas Atveseļošanas fonda atbalsta programmas. Līdz ar to periodā līdz 2026. gada 30. jūnijam kopumā plānots sniegt atbalstu vismaz 7000 komersantiem, uzņēmējdarbības digitālajā transformācijā, kā arī digitālo pakalpojumu un nepieciešamo spēju un prasmju attīstībā kopumā ieguldot 139,4 miljonus EUR Atveseļošanas fonda investīcijas.
Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītāja Zane Petre: "Lai nodrošinātu digitālo pāreju, Latvijas Atveseļošanas un noturības plānā ir paredzēti vairāk nekā 365 miljoni eiro jeb 21% no kopējā finansējuma apjoma. Reformas un investīcijas jāveido tā, lai veicinātu digitālo pārkārtošanos gan individuālā, gan uzņēmējdarbības un publiskā sektora līmenī. Digitālo risinājumu apgūšanas palielināšana uzņēmumos ir nepieciešama, lai veicinātu kvalitatīva darbaspēka pieejamību, uzlabotu konkurētspēju un noturību krīzes situācijās, kā arī palielinātu inovāciju līmeni”.
Eiropas digitālās inovācijas centru digitālā brieduma tests un attīstības ceļa karte
Eiropas digitālās inovācijas centri (EDIC) ir Eiropas Komisijas iniciatīva, kas izriet no programmas “Digitālā Eiropa” un kuras mērķis ir palīdzēt gan publiskā, gan privātā sektora organizācijām ieviest jaunākās digitālās tehnoloģijas, procesus, produktus un pakalpojumus. EDIC darbojas visā Eiropas Savienībā un kopā veido vienotu tīklu.
Atbalsta programmas “Atbalsts Digitālo inovāciju centru un reģionālo kontaktpunktu izveidei” kopējais finansējums ir 10 miljoni EUR, kuras ietvaros Latvijas Informācijas tehnoloģiju klasteris un Latvijas Digitālais akselerators darbosies kā vienas pieturas aģentūras, kas padziļināti izvērtēs komersantus, sniedzot tehnisko ekspertīzi, apmācības, prasmju pilnveidi, lai tiktu īstenota digitālā transformācija.
Latvijas IT Klastera valdes priekšsēdētājs Jānis Čupriks:“Eiropas Digitālās inovācijas centri kā plaša un jaudīga Eiropas mēroga iniciatīva uzsāk darbu arī Latvijā, palīdzot Latvijas uzņēmumiem un organizācijām piekļūt un mērķtiecīgi izmantot digitālās tehnoloģijas savai izaugsmei. Latvijas IT Klastera koordinētā EDIC fokusā būs atbalsts uzņēmumu iekšējo procesu uzlabošanai un transformācijai, ļaujot tiem kļūt konkurētspējīgākiem, efektīvākiem un ieviest inovatīvas tehnoloģijas”.
Latvijas Digitālā akseleratora valdes loceklis Salvis Roga: “Latvijas Digitālajam akseleratoram kā vienam no Eiropas Digitālās inovācijas centriem Latvijā ir uzdevums atbalstīt jaunu digitālu produktu un pakalpojumu veidošanu, pielietojot digitalizācijas iespējas. Un, kas īpaši svarīgi - nodrošināt šo produktu un pakalpojumu testēšanu reālā vidē. Tādējādi sadarbībā gan ar komercuzņēmumiem, gan dažādām valsts un nevalstiskām institūcijām caur pieredzes pārņemšanu, cilvēkresursu attīstības aktivitātēm un finansiāla atbalsta nodrošināšanu kopīgi veidotu augstākās efektivitātes produktus un pakalpojumus. Tā tiek veidota ne tikai veiksmīga Latvijas digitālās transformācijas ekosistēma, bet arī skaidri iezīmējas ceļš uz Latvijas tautsaimniecības izaugsmi un inovatīvas digitālās ekonomikas veidošanu”.
Lai pieteiktos kādā no digitālās transformācijas investīcijām, komersantam vispirms jāvēršas pie viena no Latvijas EDIC - Latvijas Informācijas tehnoloģiju klastera vai Latvijas Digitālā akseleratora, lai veiktu sākotnējo digitālā brieduma testu, novērtējot esošo digitālo tehnoloģiju situāciju un identificētu jomas, kurās nepieciešams veikt ieguldījumus, un tālāk saņemtu digitālās attīstības ceļa karti, kas jau būs padziļināts novērtējums par atbalsta saņēmējam nepieciešamajām darbībām digitālās transformācijas veicināšanai.
Pēc projekta īstenošanas būs nepieciešams veikt otrreizējo digitālā brieduma testu, lai novērtētu digitālo izaugsmi. Tāpat EDIC līdz 2026. gada 30. jūnijam nodrošinās komersantiem digitālās transformācijas konsultācijas un mentoringu, piekļuvi eksperimentēšanas, pilotēšanas un testēšanas darbībām pirms investīciju ieguldījumiem, kā arī palīdzēs komersantiem sagatavot projektu pieteikumus Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) un ALTUM atbalsta saņemšanai. Vienlaikus EDIC sniegs atbalstu vismaz piecos reģionālajos kontaktpunktos visā Latvijā. Papildu informācija pieejama EDIC mājaslapās: https://www.digitallatvia.lv/ un www.dih.lv.
Izvērtējot digitālās attīstības ceļa kartē ietvertās rekomendācijas uzņēmuma digitālo spēju pilnveidošanai, uzņēmums pieņems lēmumu par īstenojamiem pasākumiem un pieteiksies LIAA atbalstam procesu digitalizācijai vai ALTUM aizdevumiem ar kapitāla atlaidi uzņēmumu digitalizācijai.
Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras atbalsts procesu digitalizācijai
LIAA īstenotās atbalsta programmas “Atbalsts procesu digitalizācijai komercdarbībā” kopējais finansējums ir 40,14 miljoni EUR un tās ietvaros līdz 2026. gada 30. jūnijam atbalstu saņems vismaz 200 komersanti. LIAA komersantiem būs pieejams atbalsts jaunu programmatūru un iekārtu ieviešanai uzņēmumos, nodrošinot iekšējo procesu digitalizāciju komercdarbībā un produktivitātes paaugstināšanā. LIAA komersanti varēs saņemt atbalstu administratīvo, personāla vadības, pārdošanas, resursu pārvaldības, datu pārvaldības, transporta un loģistikas, ražošanas un kvalitātes kontroles, operatīvās vadības (biznesa vadība, biznesa analītika, lielo datu analītika u.c.), stratēģiskās vadības procesu un citu ar informācijas un komunikācijas tehnoloģiju produktiem, tehnoloģijām, drošību vai procesiem saistītu uzlabojumu veikšanai. Papildu informācija LIAA platformā biznesa attīstībai.
“Uzņēmumu digitalizācija lielā mērā ir saistīta ar efektivitātes paaugstināšanu. Pēc speciālistu aplēsēm digitalizācija var uzlabot biznesa efektivitāti par 25%. Automatizēti procesi var palīdzēt ātrāk un efektīvāk veikt darbus, kas nozīmē, ka tiek sasniegta lielāka produktivitāte un konkurētspēja. Būtiski, ka atbalsts būs pieejams arī mazajiem uzņēmumiem, kuriem tā ir iespēja spert straujākus soļus attīstības virzienā,” tā LIAA direktors Kaspars Rožkalns.
LIAA sniegs atbalstu procesu digitalizācijai, kas tiks izmaksāts gala labuma guvējam:
- mikro un maziem komersantiem būs pieejams atbalsts līdz 5000 EUR,
- MVU, lieliem komersantiem, NVO, valsts kapitālsabiedrībām būs pieejams atbalsts līdz 100 000 EUR.
ALTUM aizdevums
ALTUM īstenotās atbalsta programmas “Finanšu instrumenti komersantu digitālās transformācijas veicināšanai” kopējais finansējums ir 45,14 miljoni EUR un tās ietvaros līdz 2026. gada 30. jūnijam kopumā plānots atbalstīt 133 digitālās transformācijas projektus, piesaistot privāto līdzfinansējumu 37 miljonu EUR apmērā. ALTUM komersanti varēs saņemt aizdevumu uzņēmumu digitalizācijas, automatizācijas un robotizācijas veicināšanai.
ALTUM valdes loceklis Jēkabs Krieviņš: “Jaunā atbalsta programma uzņēmumu digitalizācijai piedāvā pievilcīgu finansējuma risinājumu – ar kapitāla atlaidi dzēst ALTUM aizdevuma pamatsummu līdz pat 35% no projekta izmaksām. Šī būs lieliska iespēja uzņēmumiem digitalizēt procesus un modernizēt risinājumus, un tādējādi būt soli priekšā konkurentiem”.
Atbalsts komersantiem būs pieejams aizdevuma veidā ar iespēju dzēst pamatsummu, izpildot digitālās attīstības ceļa kartes nosacījumus. ALTUM aizdevuma minimālais apmērs 100 tūkstoši EUR, maksimālais apmērs – 7 miljoni EUR. Aizdevuma termiņš – līdz 10 gadiem. Kapitāla atlaide aizdevuma pamatsummas dzēšanai būs pieejama līdz 35% apmērā no projekta kopējām izmaksām (ievērojot valsts atbalsta reģionālās intensitātes nosacījumus), bet ne vairāk kā 1 miljons EUR, ja tiks izpildīti ceļa kartē noteiktie priekšnosacījumi. Papildu informācija ALTUM mājaslapā.
Kā informēts iepriekš, šogad plānojam izstrādāt vēl divas atbalsta programmas digitalizācijas veicināšanai:
- programmas “Uzņēmumu digitālo prasmju attīstība” mērķis būs pilnveidot Latvijas sīko (mikro), mazo, vidējo un lielo komersantu digitālās prasmes, tai skaitā prasmes, kas sekmētu eksporta veicināšanu, augsta līmeņa digitālās pārvaldības prasmes uzņēmumu vadības līmenī un prasmes digitālo tehnoloģiju izmantošanai dažādos uzņēmējdarbības procesos;
- programmas "Atbalsts jaunu produktu un pakalpojumu ieviešanai uzņēmējdarbībā” mērķis būs sniegt grantus jaunu digitālu produktu, tehnoloģiju un pakalpojumu izstrādei, lai palielinātu privātos pētniecības un attīstības izdevumus, izmantojot mērķtiecīgus valsts ieguldījumus.
Papildu informācija par EM kompetencē esošām Atveseļošanas fonda atbalsta programmām publicēta ministrijas tīmekļa vietnē. Pirmo trīs digitalizācijas atbalsta programmu atklāšanas pasākuma videoieraksts skatāms ministrijas Facebook kontā.
Atvērta pieteikšanās semināram par uzņēmumu digitalizācijas iespējām un pieejamo atbalstu
Ceturtdien, 23. februārī Valmierā (Tērbatas ielā 10, Vidzemes Augstskolas telpās) notiks seminārs par uzņēmumu digitalizācijas iespējām, pieejamo konsultatīvo un finanšu atbalstu aktivitāšu realizēšanai, t.sk. par atbalsta iespējām uzņēmējdarbības attīstībai kopumā.
Seminārā tiks sniegts ieskats par digitalizācijas nozīmību biznesa attīstībā. Ar savu pieredzi par uzņēmuma digitalizēšanos stāstīs divi Vidzemes uzņēmēji – zaļā dzīvesveida vēstniecības un veikaliņa ieber.lv īpašniece Agnese Gaidelone un SIA SunGIS pārstāvis Ernests Gabrāns. Uzņēmēji pastāstīs, ko tas nozīmē – digitalizēt procesus vai produktus savā uzņēmumā, cik viegli vai sarežģīti tas ir, kas jāņem vērā un vai ieguldītās pūles ir atmaksājušās.
Pasākuma apmeklētājiem tiks piedāvāta iespēja piedalīties praktiskā darbnīcā, kurā pusotras stundas laikā interesenti varēs izmērīt sava uzņēmuma digitalizācijas brieduma pakāpi, modelēt variantus, lai izvēlētos, ar ko digitalizāciju sākt, kā arī saprast, kas jāpaveic uzņēmumā, lai saņemtu valsts atbalstu digitalizācijai.
Semināra laikā būs iespējams saņemt individuālas biznesa konsultācijas, lai kopā ar ekspertu identificētu efektīvākās darbības, kas būtu veicamas digitalizācijas attīstībai uzņēmumā.
Seminārā piedalīsies arī Ekonomikas ministrijas pārstāvis, lai informētu pasākuma apmeklētājus par iespējamo atbalstu uzņēmumu attīstībai vispārīgi, kā arī specifiski digitalizēšanās mērķiem.
Pasākumu organizē Vidzemes plānošanas reģions, Cēsu digitālais centrs, Valmieras Attīstības aģentūra un Vidzemes Augstskola, pārstāvot jaunizveidotos uzņēmēju digitālās inovācijas atbalsta centrus – Latvijas Digitālais akselerators https://www.digitallatvia.lv/ un Eiropas Digitālās inovācijas centrs Latvijā https://dih.lv.
Pasākums notiks Vidzemes Inovāciju nedēļas ietvaros (https://innovation.vidzeme.lv) , kas jau piekto gadu tradicionāli norisinās visā Vidzemē un pulcē inovācijas entuziastus, piedāvājot tiem apmeklēt dažādus pasākumus.

Finansē Eiropas Savienība un Eiropas Savienība – NextGenerationEU. Tomēr paustie uzskati un viedokļi ir tikai autora(-u) uzskati un viedokļi un ne vienmēr atspoguļo Eiropas Savienības vai Eiropas Komisijas uzskatus un viedokļus. Par tiem nav atbildīga ne Eiropas Savienība, ne Eiropas Komisija.
Notiks uzņēmējdarbības digitalizācijas atbalsta programmu atklāšanas pasākums "Digitālā transformācija biznesa attīstībai"

22. februārī plkst. 11.00 aicinām tiešraidē vērot Eiropas Atveseļošanas fonda programmu Digitālā transformācija biznesa attīstībai – atklāšanas pasākumu
Digitalizācija ir vēl neizsmelts potenciāls Latvijas uzņēmumu izaugsmei un attīstībai. Pēc konsultāciju kompānijas “McKinsey” aplēsēm, digitalizācija var uzlabot biznesa efektivitāti par 25%. Tas ir priekšnoteikums Latvijas uzņēmumu starptautiskās konkurētspējas paaugstināšanai, tādēļ viens no prioritārajiem virzieniem Eiropas Atveseļošanas fonda programmām ir atbalsts uzņēmumu digitalizācijai.






Tiešraide būs skatāma Ekonomikas ministrijas, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra - LIAA un Attīstības finanšu institūcijas ALTUM Facebook kontos.
Kas ir projekta "Latvijas Digitālais akselerators" kontaktpunkti?

Visu interesentu veiksmīgai sasniegšanai ir izveidoti reģionālie kontaktpunkti, kas strādās un atbalstīs dažādu nozaru uzņēmumus un organizācijs visos reģionos. Vienīgais priekšnosacījums - vēlmes un idejas jauniem digitāliem produktiem un pakalpojumiem
Latvijas Digitālā akseleratora reģionālie kontaktpunkti atrodas Rīgā, Liepājā, Ventspilī, Jelgavā, Valmierā un Rēzeknē.
- Reģionu, kas ietver Rīgas valstspilsētas, Jūrmalas valstspilsētas, Ādažu novada, Ķekavas novada, Mārupes novada, Olaines novada, Ropažu novada, Salaspils novada un Siguldas novada teritorijas, administrēs biedrība "Latvijas Digitālais akselerators."
Reģiona kontaktpersona - Sindija Bārena [email protected] -
Reģionu, kas ietver Liepājas valstspilsētas, Dienvidkurzemes novada, Kuldīgas novada un Saldus novada teritorijas, administrēs biedrība "Zaļo un Viedo Tehnoloģiju Klasteris".
Reģiona kontaktpersona - Roberts Gaižutis [email protected] - Reģionu, kas ietver Ventspils valstspilsētas, Talsu novada, Tukuma novada un Ventspils novada teritorijas, administrēs nodibinājums "Ventspils Augsto tehnoloģiju parks".
Reģiona kontaktpersona Sandra Rožkalna [email protected] - Reģionu, kas ietver Jelgavas valstspilsētas, Aizkraukles novada, Bauskas novada, Dobeles novada, Jelgavas novada un Jēkabpils novada teritorijas administrēs biedrība "Zaļo un Viedo Tehnoloģiju Klasteris".
Reģiona kontaktpersona Imants Martinsons [email protected] - Reģionu, kas ietver Alūksnes novada, Cēsu novada, Gulbenes novada, Limbažu novada, Madonas novada, Ogres novada, Smiltenes novada, Valkas novada, Valmieras novada un Varakļānu novada teritorijas, administrēs Valmieras attīstības aģentūra
Reģiona kontaktpersona Matīss Krēsliņš [email protected] - Reģionu, kas ietver Rēzeknes valstspilsētas, Daugavpils valstspilsētas, Augšdaugavas novada, Balvu novada, Krāslavas novada, Līvānu novada, Ludzas novada, Preiļu novada un Rēzeknes novada teritorijas, administrēs Rēzeknes speciālā ekonomiskā zona
Kontaktpersona Krista Freiberga [email protected]
Līdzfinansēts no Eiropas Savienības projekta "Latvijas Digitālais akselerators", DAoL, id Nr. 101083718 Eiropas Savienība neatbild par materiāla saturu.
Vai Eiropas digitālās inovācijas centri jau strādā?

Jā, ar 2022. gada 1.septembri Latvijā darbu ir uzsākuši divi EDIC.


Mēs būsim vieni no pirmajiem, kuri Tev pateiks, ka tests ir gatavs pildīšanai, kā arī kur un kā to aizpildīt!
Viesturs Sosārs: Uzņēmumu loma un iespējas
Viesturs Sosārs, TechHub Rīga līdzdibinātājs stāsta par uzņēmumu lomu un iespējām, digitalizācijas stratēģijām un atšķirībām starp procesu un produktu inovācijām.
Pasākumu finansē no Eiropas Savienības projekta "Latvijas Digitālais akselerators", DAoL, id Nr. 101083718
Eiropas Savienība neatbild par materiāla saturu.
Latvijas Digitālais akselerators kā Eiropas digitālais inovāciju centrs un tā pakalpojumi
Baiba Berovska, EDIC – Latvijas Digitālais akselerators (DAoL) Projekta vadītāja iepazīstina ar Latvijas Digitālais akseleratoru kā Eiropas digitālais inovāciju centru un tā pakalpojumiem.
Pasākumu finansē no Eiropas Savienības projekta "Latvijas Digitālais akselerators", DAoL, id Nr. 101083718 Eiropas Savienība neatbild par materiāla saturu.