Mākslīgais intelekts, mašīnmācīšanās un datorredze

Norises laiks: 12. septembris (2024), plkst. 14.00 - 17.00
Norises vieta: Elektronikas un datorzinātņu institūts, Dzērbenes iela 14, LV-1006, Rīga
Apjoms: 3 astronomiskās stundas
Dalībnieku skaits no uzņēmuma: 1 - 5 dalībnieki
Cena: EUR 1 321,-*

*tiek piemērota 100% de minimis atbalsta intensitāte

Kursā par mākslīgo intelektu, mašīnmācīšanosu un datorredzi uzzini, kādus uzdevumus var risināt un kas jāņem vērā, izvēloties datorredzes risinājumus; izproti, kāpēc modernie datorredzes risinājumi balstās uz mašīnmācīšanos, apgūsti apmācības datu gatavošanas procesu un iegūsti ieskatu datu prasībās; noskaidro, kas ir fundamentālie modeļi un vai tie samazina vajadzību pēc apmācības datiem. 

Mācību programma

  1. Datorredzes uzdevumi. (Attēlu klasificēšana, objektu detektēšana, attēlu segmentēšana, objektu izsekošana).
  2. Vai mana problēma ir risināma ar datorredzi?
  3. Ciparu attēli un video.
  4. Specifiskas kameras - dziļuma, termo, kustības.
  5. Klasiskā datorredze.
  6. Mašīnmācīšanās jeb AI.
  7. Fundamentālie modeļi.
  8. Datu apsvērumi.
  9. Datu marķēšana.
  10. Ģenerēšanas uzdevumi.
  11. Attēlu pārveidošana jeb tulkošana.
  12. Attēlu ģeneratori.
  13. Apmācības datu ģenerēšana.

Lektors

Roberts Kadiķis

Dr.Roberts Kadiķis darbojas attēlu apstrādes, datorredzes un mākslīgā intelekta jomās jau 13 gadus. Disertāciju veltījis datorredzes algoritmiem, kas ir efektīvi tiem nepieciešamās skaitļošanas jaudas ziņā. Padziļināta interese pēdējos gados par ģenerējošā mākslīgā intelekta lietošanu sintētisku datu ģenerēšanai. Ar šādām metodēm mākslīgajā intelektā balstītie datorredzes risinājumi var tikt apmācīti ar mazāku skaitu reālu, anotētu datu, kas īpaši svarīgi jomās, kur pieejamo datu apjoms ir ierobežots. Šāda veida algoritmus Roberts Kadiķis ir pielietojis industrijas robotizācijas uzdevumiem, pašbraucošo automašīnu attīstīšanai un medicīnas attēlu analīzei. Dr.  Roberts Kadiķis ir vadījis EDI komandas darbus vairākos H2020, Horizon Europe, kā arī vietēja mēroga projektos. Ir  zinātniskā institūta vadošais pētnieks, "Robotikas un mašīnuztveres laboratorijas" vadītājs un EDI zinātniskās padomes priekšsēdētājs.

Ieguvumi

  • Zināšanas par datorredzi un tās pielietošanas iespējām;
  • Ieskats datorredzes risinājumu praktiskajā pielietojumā - kā pielietot datorredzes risinājumus, izmantojot  datu sintēzes paņēmienus, 3D modelēšanu un simulatoru iespējas, kā arī uz mākslīgo intelektu balstītos attēlu ģeneratorus;
  • Ekspertu novērtējums. Sadarbībā ar lektoru, mācību dalībnieki varēs novērtēt, vai kādi no viņiem aktuālajiem uzdevumiem var atrisināt ar datorredzes palīdzību; vai risinājuma izveidei būtu nepieciešami liela apjoma dati un cik sarežģīti būtu datus sagatavot konkrētam uzdevumam.

Kursa mērķauditorija

  • Apmācības paredzētas dažādu industriju (ražošana, medicīna, lauksaimniecība u.c.) uzņēmumu vadītājiem, tehniskajiem direktoriem un tehniskajiem speciālistiem;
  • Dalībniekiem nepieciešamas IT jomas priekšzināšanas.

Informācija par organizatoru

Kā pieteikties apmācībām?

Ja esi aizpildījis pieteikumu Eiropas Digitālās inovācijas centra atbalstam:

Sazinies ar sev tuvāko Latvijas reģiona kontaktpunktu! 


LDA EDIC Kontaktpunkti Latvijā

Ja neesi aizpildījis pieteikumu Eiropas Digitālās inovācijas centra atbalstam:

Aizpildi pieteikuma anketu, 15. jautājumā atzīmējot ķeksīti pie "Digitālo prasmju apmācībām (100% atbalsts)". Ar Tevi sazināsies atbildīgā reģiona kontaktpunkta pārstāvis!

Aizpildīt pieteikumu

Līdzfinansēts no Eiropas Savienības projekta "Latvijas Digitālais akselerators" DAoL, ID Nr. 101083718 un Eiropas Savienības Atjaunošanas un noturības mehānisma ID Nr. 2.2.1.1.i.0/1/23/I/CFLA/002.
Eiropas Savienība neatbild par vietnes saturu.