Drošības testēšana

Norises laiks: kursa īstenošana ir pārtraukta
Norises vieta: tiešsaiste
Apjoms: 8 astronomiskās stundas
Dalībnieku skaits no uzņēmuma: 1 - 2 dalībnieki
Cena: EUR 340,-*

*tiek piemērota 100% de minimis atbalsta intensitāte

Programmas apraksts

Apmācībās tiek apskatīti drošības jautājumi dažādas IT sfērās, tai skaitā datorsistēmu, serveru, datortīklu, tīmekļa sistēmu drošībā.

Mācību programma

  1.  IT drošības jēdziens, datorsistēmu un datortīklu aizsardzības metodes un līdzekļi, drošības testēšanas pamati.
  2. Interneta protokolu drošības problēmas, IT un datortīklu uzbrukumu veidi - reklāmas, trojāni, izspiedējvīrusi, robottīkli, backdoor, rootkit, loģiskās bumbas, e-pasta uzbrukumi, Wi-Fi uzbrukumi, DoS, DDoS, uzbrukumi parolēm, sociālā inženierija.
  3. Datortīkla drošības testēšanas scenāriju un metožu apskats. Pasīvas un aktīvās informācijas iegūšanas, IT sistēmu ievainojamības skenēšanas un atklāšanas metodes un rīki. Publiski pieejamo mūķu (no angļu valodas exploit) apskats un to lietošanas iespējas. Paroles, kā drošības instruments. Sociālās inženierija aspekts, to lietošanas iespējas.
  4. Iestādes informācijas sistēmu drošības politikas izstrāde, īstenošana, risku analīze un risku pārvaldība.
  5. Lokālo un bezvadu datortīklu aparatūras drošības risinājumu apskats, pielietošana un testēšana. Attālā pieeja, VPN tīkli un Ielaušanās noteikšanas sistēmas.

Kāpēc izvēlēties šīs apmācības?

Programmas mērķis ir sagatavot speciālistus ar zināšanām un kompetencēm informācijas sistēmu, datorsistēmu un datortīklu drošībā, drošības testēšanā un drošības risku vadībā. Kursā tiek apskatīta drošības incidentu izmeklēšanas metodika un to preventīvie pasākumi, kā arī IT drošības audits, tā veikšanas metodoloģija, pievēršot uzmanību arī sociālajai inženierijai.

Kam šīs apmācības ir paredzētas?

Šīs apmācības ir paredzētas uzņēmuma vadībai vai darbiniekiem (pārdošanas jomas speciālistiem, eksporta, loģistikas, pārtikas jomā strādājošajiem)

Lektors

Andrejs Paura 
Mg. sc. ing. Inženierzinātņu un informācijas tehnoloģiju fakultātes dekāna vietnieks saimnieciskos jautājumos; Datoru sistēmu un datu zinātnes institūta pasniedzējs

Informācija par apmācību organizatoru


Kā pieteikties apmācībām?

Ja esi aizpildījis pieteikumu Eiropas Digitālās inovācijas centra atbalstam:

Sazinies ar sev tuvāko Latvijas reģiona kontaktpunktu! 


LDA EDIC Kontaktpunkti Latvijā

Ja neesi aizpildījis pieteikumu Eiropas Digitālās inovācijas centra atbalstam:

Aizpildi pieteikuma anketu, 15. jautājumā atzīmējot ķeksīti pie "Digitālo prasmju apmācībām (100% atbalsts)". Ar Tevi sazināsies atbildīgā reģiona kontaktpunkta pārstāvis!

Aizpildīt pieteikumu

Līdzfinansēts no Eiropas Savienības projekta "Latvijas Digitālais akselerators" DAoL, ID Nr. 101083718 un Eiropas Savienības Atjaunošanas un noturības mehānisma ID Nr. 2.2.1.1.i.0/1/23/I/CFLA/002.
Eiropas Savienība neatbild par vietnes saturu.