Kā pieteikties praksei?

 

 

 Ja esi aizpildījis pieteikumu Eiropas Digitālās inovācijas centra atbalstam:
 
Sazinies ar sev tuvāko Latvijas reģiona kontaktpunktu!
 
 
 
LDA EDIC Kontakpunkti Latvijā
Ja vēl neesi aizpildījis pieteikumu Eiropas Digitālās inovācijas centra atbalstam:
 
Aizpildi pieteikuma anketu, norādot savu interesi par “Digitālo prasmju apmācībām (100% atbalsts)”. Ar Tevi sazināsies attiecīgā reģiona kontaktpunkta pārstāvis!
 
Aizpildīt pieteikumu
 
 

 

 

Prakses iespējas

 

Ieguvumi

 

  • Zināšanu un ekspertīzes pieejamība: Prakses laikā zinātnieki vai studenti sniedz jaunas idejas, risinājumus un zināšanas, kas uzlabo uzņēmuma darbību un attīstību.
  • Inovācija: Prakses vietas veicina inovācijas, piedāvājot iespēju pētniekiem un studentiem eksperimentēt un izstrādāt jaunus produktus vai pakalpojumus.
  • Jaunu tirgu apgūšana: Zinātnieku un studentu zināšanas un piedāvātie risinājumi, palīdz uzņēmumam iekļūt jaunos tirgos vai izstrādāt jaunas produktu kategorijas.
  • Tēla spodrināšana: Sadarbība ar zinātniskajām institūcijām un zinātniekiem stiprina uzņēmuma publisko tēlu un reputāciju, norādot uz uzņēmuma interesi par inovācijām un zinātnisku progresu.
  • Talantu piesaiste: Piedāvājot prakses iespējas zinātniekiem, uzņēmumi piesaista augsti kvalificētus un motivētus darbiniekus, kuri ir gatavi ieguldīt savu ekspertīzi un sniegt jaunas idejas.

 

 

1. Uzņēmuma prakse zinātniskajā / pētnieciskajā institūcijā

Uzņēmuma prakses vieta zinātniskajā vai
pētnieciskajā institūcijā nodrošina studentiem B un/vai jaunajiem profesionāliem pieredzi un iespēju darboties zinātniskā un pētnieciskā vidē. Šāda prakse ir īpaši vērtīga uzņēmumiem, jo tā atver durvis jaunākajām zinātniskajām atziņām un inovācijām. Prakses vietas ļauj veikt pētnieciskus projektus, eksperimentēt ar jaunām tehnoloģijām un izstrādāt jaunus produktus, kas veicina uzņēmuma attīstību un konkurētspēju uzņēmējdarbības vidē.

2. Prakses vieta uzņēmumam pie uzņēmuma

Uzņēmumam pie uzņēmuma prakse ietver situāciju, kurā viens uzņēmums apgūst pieredzi un zināšanas pie cita uzņēmuma. Šāda veida prakse var notikt, piemēram, starp uzņēmumiem, kas darbojas līdzīgās nozarēs vai vēlas attīstīt sadarbību un apmainīties ar labākajām praksēm. Prakses laikā uzņēmums var iepazīties ar citā uzņēmumā pielietotajām tehnoloģijām, procesiem un darba metodēm, kas var palīdzēt uzlabot pašu uzņēmuma darbību, ieviest inovācijas vai efektīvāk risināt problēmas. Šāda prakse var radīt iespējas uzņēmumu kopīgiem projektiem, partnerībai vai pat jaunu produktu un pakalpojumu izstrādei.

 

 

cena par prakses vietu 600,00 €

*tiek piemērota 100% de minimis atbalsta intensitāte

 

 


 

1. Uzņēmuma prakse zinātniskajā / pētnieciskajā institūcijā

Organizators

Lieljaudas datortehnikas (HPC) izmantošana: augstas veiktspējas aprēķini, lielo datu un attēlu apstrāde

Latvijas Universitāte


 

Nestriktā vide (fuzzy enviroment) un nestriktās loģikas (fuzzy logic) bāzes izstrādāto metožu un tehnoloģiju pielietošana un ieviešana

Latvijas Universitāte MII


 

Matemātisko tehnoloģiju pielietojumi digitālajā transformācijā,  modelēšana fizikāliem procesiem, modelēšana sociālās jomas lietojumos, statistika,  matemātika loģiskās spēlēs

Latvijas Universitāte MII


 

Kvantu komunikāciju tīkli, kvantu kriptēšana

Latvijas Universitāte MII


 

Valodu tehnoloģijas

Latvijas Universitāte MII


 

Dziļā mašīnmācīšana

Latvijas Universitāte MII


 

Kiberdrošība, uzņēmuma datu drošības situācijas anketēšana

Latvijas Universitāte MII


 

Satelītu datu apstrāde, iegūšana, interpretācija

BOSC


 

IT infrastruktūra (serveru instalācijas)

Dati Group

 


 

Programmēšana

Dati Group


 

Mākslīgās redzes risinājumi (video kameras - auto/ personu atpazīšana)

Dati Group


 

Analīzes darbs pie programmatūras izstrādes (darbs sistēmanalītiķim - specifikāciju sagatavošana)

Dati Group

 

 


 

2. Prakses vieta uzņēmumam pie uzņēmuma

 

Šajā sadaļā drīzumā tiks pievienota jauna informācija

 


 

 

 

Partneri

 
Šī mājaslapa ir līdzfinansēta no Eiropas Savienības projekta "Latvijas Digitālais akselerators" (DAoL), ID Nr. 101083718 un Eiropas Savienības Atjaunošanas un noturības mehānisma (ID Nr. 2.2.1.1.i.0/1/23/I/CFLA/002) līdzekļiem.
 
 
Finansē Eiropas Savienība un Eiropas Savienība – NextGenerationEU. Tomēr paustie uzskati un viedokļi ir tikai autora(-u) uzskati un viedokļi un ne vienmēr atspoguļo Eiropas Savienības vai Eiropas Komisijas uzskatus un viedokļus. Par tiem nav atbildīga ne Eiropas Savienība, ne Eiropas Komisija.