MI inovāciju sprints

Trīs dienu intensīvs kurss, kura laikā dalībnieki identificēs un izstrādās iespējamos mākslīgā intelekta (MI) risinājumus savam uzņēmumam. Tiek integrēti jauni MI rīki un tehnoloģijas, lai izveidotu funkcionālus prototipus un analizētu to pielietojamību. Kurss ir praktisks un vērsts uz konkrētu rezultātu sasniegšanu.

Norises laiks: Pēc vienošanās, ievadlekcija attālināti un 3 dienu darbnīcas klātienē
Norises vieta: Klātienē uzņēmuma birojā vai citās telpās pēc vienošanās
Apjoms: 38 akadēmiskās stundas
Dalībnieku skaits no uzņēmuma: 1 - 12 dalībnieki
Cena: EUR 6500,-*

*tiek piemērota 100% de minimis atbalsta intensitāte

Kurss piemērots: Uzņēmuma departamentu vadītaji, valdes sastāvs, tehnoloģiju un inovāciju entuziasti

Nepieciešamās priekšzināšanas: Nepieciešama izpratne par uzņēmuma biznesa procesiem. Tehniskās priekšzināšanas nav nepieciešamas.

Kursa apraksts

Trīs dienu klātienes sprints, kura laikā tiks izkartēti iespējamie mākslīgā intelekta risinājumi, to procesuāla integrācija un izveidoti testa digitālie MI risinājumi (augsti detalizēti prototipi).

Uzņēmuma komanda strādās ciešā sadarbībā ar Helve ekspertiem, lai noteiktu efektīvākos un inovatīvākos veidus, kā integrēt MI tehnoloģijas aplikācijas uzlabošanā un jaunu funkcionalitāšu attīstīšanā vai esošo procesu uzlabošanā.

Mācību programma:

1. Sagatavošanās posms
  • Sprinta izaicinājumu definēšana. Tiek organizēta darbnīca (attālināti), kuras laikā tiek definēti sprinta galvenie izaicinājumi (60 min).
  • Sprinta ievads un MI rīku pārskats.  Ievadlekcija par MI rīkiem un metodēm (attālināti, 90 min).
2. MI inovāciju sprinta vadība
  • Izpēte un ideācija.  Mēs uzsākam ar rūpīgu izpētes sesiju, kurā dalībnieki identificē un analizē iespējas. Mērķis ir ģenerēt vairākas konceptuāli pamatotas idejas, kuras būs iespējams novērtēt un attīstīt tālākā procesā.
  • Koncepciju izstrāde, izmantojot MI rīkus.  Šajā posmā komanda ar ekspertu atbalstu izstrādā vairākas konceptuālās idejas, izmantojot MI rīkus. Mēs pievēršamies koncepciju izpildāmībai un potenciālajai ietekmei uz uzņēmuma darbību, novērtējot to praktisko pielietojamību.
  • Prototipu izstrāde un validācija.  Pēc konceptu izstrādes komanda izveidos funkcionālus prototipus, izmantojot MI rīkus. Šie prototipi tiks testēti un validēti ar sintētiskiem lietotājiem, lai nodrošinātu sākotnēju efektivitāti un pielietojamību.
  • Risinājumu analīze un uzlabošana.  Balstoties uz validācijas rezultātiem, komanda veiks nepieciešamās korekcijas un uzlabojumus, lai nodrošinātu, ka risinājumi ir maksimāli efektīvi un gatavi nākamajām attīstības fāzēm.
  • Prezentāciju sagatavošana un prototipu prezentācija.  Sprinta noslēgumā komanda izstrādās prezentācijas, kurās tiks skaidri un strukturēti izklāstīti rezultāti un izstrādātie risinājumi. Tiek nodrošināta iespēja iepazīstināt kolēģus un vadību ar paveikto.
  • Prototipu prezentācija. Šis ir brīvprātīgs solis, kurā komanda prezentē izstrādātos prototipus un to testēšanas rezultātus, saņemot vērtīgas atsauksmes no neatkarīgiem kolēģiem vai nozares speciālistiem.
3. Pēc sprinta
  • Dokumentācija un vadlīnijas. Mēs nodrošinām dalībniekus ar detalizētu dokumentāciju, kas iekļauj praktiskus padomus MI risinājumu ieviešanai un attīstībai pēc sprinta beigām. Šīs vadlīnijas kalpo kā pamats ilgtermiņa inovāciju stratēģijai.
  • Nākamo soļu plānošana. Pēc sprinta, ja nepieciešams, tiek organizēta sapulce, lai izvērtētu rezultātus un izplānotu turpmākos soļus, nodrošinot, ka inovāciju process turpinās bez pārtraukuma.

Ieguvumi

Ātrāka problēmu risināšana:
Trīs dienu intensīvs sprints ļauj klientam ātri un strukturēti rast risinājumus konkrētiem izaicinājumiem, ietaupot laiku un resursus ilgtermiņā.

Konkrēti un taustāmi rezultāti:
Dalībnieki iegūst funkcionālus prototipus, kas balstīti uz mākslīgā intelekta tehnoloģijām, ļaujot uzreiz redzēt, kā jaunās idejas var tikt īstenotas praksē.

Piekļuve inovatīvām tehnoloģijām:
Sprintā tiek izmantoti jaunākie MI rīki un metodikas, kas nodrošina klientam piekļuvi modernākajiem tehnoloģiskajiem risinājumiem un iespējām, kādi ir pieejami tirgū.

Komandas iesaiste un sadarbība:
Sprinta process stimulē komandas darbu un sadarbību, stiprinot iekšējo komunikāciju un padziļinot iesaisti inovāciju ieviešanā.

Zināšanu un prasmju attīstība:
Dalībnieki apgūst jaunas zināšanas par MI iespējām un pielietojumu, kā arī pilnveido savu izpratni par inovāciju procesu, kas var palīdzēt arī nākotnē.


 Stratēģiska risinājumu validācija:
Prototipu izstrāde un testēšana ar simulētiem lietotājiem nodrošina, ka klienti saņem skaidru priekšstatu par to, kā izstrādātie risinājumi darbosies reālajā dzīvē, vēl pirms tie tiek ieviesti.

Samazināts risks un izmaksas:
Agrīna ideju un prototipu validācija ļauj identificēt iespējamos trūkumus un risināt problēmas pirms dārgu un laikietilpīgu izstrādes procesu uzsākšanas, tādējādi samazinot izmaksu risku.

Ilgtspējīgas inovācijas vadlīnijas:
Pēc sprinta klientiem tiek nodrošinātas detalizētas vadlīnijas, kā turpināt ieviest un attīstīt MI risinājumus, nodrošinot, ka inovāciju process neapstājas pēc sprinta beigām.

Ātrāka ideju ieviešana tirgū:
Sprinta rezultātā izstrādātie risinājumi ļauj uzņēmumiem ātrāk laist tirgū jaunas inovācijas, iegūstot konkurences priekšrocības.

Datos balstīta lēmumu pieņemšana:
Sprinta laikā tiek izmantoti dati un validācija, kas nodrošina, ka lēmumi tiek pieņemti, balstoties uz pierādījumiem, nevis pieņēmumiem, tādējādi palielinot risinājumu veiksmīgas ieviešanas iespējas.

Lektors

Igors Uhaņs 

Igors Uhaņs ir pieredzējis inovāciju un biznesa attīstības speciālists, kas ar gadiem ir uzkrājis bagātīgu pieredzi, strādājot gan lielos uzņēmumos, gan jaunuzņēmumu ekosistēmā. Viņš ir inovāciju vadītājs uzņēmumā Helve, kur vada iekšejo inovāciju projektus.

Papildus praktiskajai pieredzei, Igors ir apguvis mākslīgā intelekta, datu zinātnes un inovāciju vadības prasmes no prestižām institūcijām, padarot viņu par tehnoloģiski izglītotu un stratēģisku līderi. Viņš nodrošina, ka komandas ne tikai rada idejas, bet arī izstrādā praktiskus un izmērāmi efektīvus risinājumus, kas tieši ietekmē uzņēmumu izaugsmi un konkurētspēju.

*Papildu tiks piesaistīti  industrijai pielāgoti mentori. 


Inovāciju sprintā vienlaicīgi piedalās viens uzņēmums, kas fokusēti strādā pie sava uzņēmuma vajadzību risināšanas. Dalībnieku skaits ir norādīts par komandu. Komandu skaits sprintā var būt lielāks par vienu, taču tādā gadījumā, izmaksas arī būs lielākas, ņemot vērā papildu cilvēkresursu vajadzību. 

Informācija par apmācību organizatoru

Kā pieteikties apmācībām?

Ja esi aizpildījis pieteikumu Eiropas Digitālās inovācijas centra atbalstam:

Sazinies ar sev tuvāko Latvijas reģiona kontaktpunktu! 


LDA EDIC Kontaktpunkti Latvijā

Ja neesi aizpildījis pieteikumu Eiropas Digitālās inovācijas centra atbalstam:

Aizpildi pieteikuma anketu, 15. jautājumā atzīmējot ķeksīti pie "Digitālo prasmju apmācībām (100% atbalsts)". Ar Tevi sazināsies atbildīgā reģiona kontaktpunkta pārstāvis!

Aizpildīt pieteikumu

Līdzfinansēts no Eiropas Savienības projekta "Latvijas Digitālais akselerators" DAoL, ID Nr. 101083718 un Eiropas Savienības Atjaunošanas un noturības mehānisma ID Nr. 2.2.1.1.i.0/1/23/I/CFLA/002.
Eiropas Savienība neatbild par vietnes saturu.