Tālizpētes un telpisko datu apstrādes pamatprincipi
 
Norises laiks: 20. maijs (2025), plkst. 14:00-17:00
Norises vieta: tiešsaiste
Apjoms: 3 / 4 akadēmiskās stundas
Dalībnieku skaits no uzņēmuma: 1 - 5 dalībnieki
Cena: EUR 1 321,-*
 
tiek piemērota 100% de minimis atbalsta intensitāte
 
Vispārīgs programmas apraksts
 
Lekcijas mērķis ir sniegt studējošajiem pamatzināšanas un prasmes tālizpētes jomā, kuras ļautu izvēlēties un lietot savām vajadzībām ar tālizpētes metodēm iegūtos datus. Pēc ievadlekcijas klausītāji iegūs izpratni par tālizpētes datiem, kas savākti ar dronu vai satelītu palīdzību, to izmantošanas iespējam, metodēm un paņēmieniem, to pielietošanu mūsdienu lietišķo uzdevumu risināšanā un izmantošanu pētījumos. Auditorija: plaša, no tehniska līmeņa speciālistiem līdz kompāniju vadībai.
 
Kursa saturs
 
  1. Tālizpētes tehnoloģiju pamatprincipi, elektromagnētiskais starojums. Tālizpētes datu raksturlielumi un produktu pielietojums 
  2. Tālizpētes un fotogrammetrijas instrumenti un tehnoloģijas. Pasīvie (optiskie) ainu iegūšanas sensori. 
  3. Ortofotokaršu izstrāde. Ortofotokaršu precizitāte.
  4. Digitālie augstuma modeļi. 3D punktu mākoņu iegūšanas metodes.
  5. Aktīvie sensori – Lazērskenēšanas (LiDAR) un radaru datu apstrāde un pielietošana.
  6. Dronu (UAV) tehnoloģijas tālizpētē un fotogrammetrijā. Dronu pielietojums mežsaimniecībā (meža inventarizācijas parametru noteikšanai).
  7. Aktīvie sensori – Zemes virsmas radiolokācija (Sintezētās aparatūras radara (SAR) pamatprincipi un datu apstrāde)
  8. Sensoru izvēle dažādu mērķu īstenošanai.
 
Noslēgumā notiks dažu uz tālizpēti balstītu risinājumu prezentācija, kuri izstrādāti projektos ar  EDI kosmosa tehnoloģiju laboratorijas dalību.
 
Ieguvumi
 
Pēc kursa noklausīšanās, kompāniju vadītājiem un tehniskajiem direktoriem, produktu menedžeriem, IT speciālistiem  būs skaidrs, kas nepieciešams, lai izprastu satelītu telpisko datu apstrādāšanu un zināšanas par ortofotokartēm, par lazērskenēšanas tehnoloģjām (LiDAR).   Būs pilnībā skaidrs par dronu pielietojumu, piemēram, mežsaimniecībā. 
 
Šī mājaslapa ir līdzfinansēta no Eiropas Savienības projekta "Latvijas Digitālais akselerators" (DAoL), ID Nr. 101083718 un Eiropas Savienības Atjaunošanas un noturības mehānisma (ID Nr. 2.2.1.1.i.0/1/23/I/CFLA/002) līdzekļiem.
 
 
Finansē Eiropas Savienība un Eiropas Savienība – NextGenerationEU. Tomēr paustie uzskati un viedokļi ir tikai autora(-u) uzskati un viedokļi un ne vienmēr atspoguļo Eiropas Savienības vai Eiropas Komisijas uzskatus un viedokļus. Par tiem nav atbildīga ne Eiropas Savienība, ne Eiropas Komisija.